خانه / فاکتور طراحی سایت

فاکتور طراحی سایت

5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)

یکی از عوامل مهم در طراحی وب سایت  و تخمین هزینه طراحی در نظر گرفتن فاکتورهای طراحی وب سایت می باشد که صد البته این فاکتورها برای هر شخص و هر کسب و کاری متفاوت می باشد.

در این مقاله به بیان عوامل تعیین کننده فاکتور و هزینه های طراحی سایت می پردازیم.

فاکتورهای طراحی وب سایت با توجه به اهداف و نیازهای کسب و کار درخواست دهنده متفاوت است. به طور کلی یکی از فاکتورهای اصلی و مشخص در طراحی وب سایت کاستن از هزینه های طراحی وب سایت برای افراد است البته در بعضی موارد نیز فرد به هزینه پروژه اهمیت نمی‌دهد و تنها به افزایش فروش و بیشتر شدن تعداد مشتریان خود فکر می کند.

طراحی وب سایت نه تنها مستلزم پرداخت هزینه است بلکه برای نگهداری آن نیز باید هزینه پرداخت شود امروزه به دلیل طراحی وب سایت با کمک سیستم های مدیریت محتوای متن باز هزینه طراحی و داشتن یک وب سایت اینترنتی که نقش فروشگاه را نیز داشته باشد بسیار کاهش یافته است و هر صاحب کسب و کار می تواند با صرف هزینه بسیار کم مالک یک وب سایت شود.

 

مطلب پیشنهادی : هزینه طراحی سایت چقدر است؟

 

فاکتور طراحی سایت

 

مطلب مرتبط : طراحی سایت سایت فروش عینک

 

انواع فاکتورهای طراحی وب سایت:

مهم ترین فاکتور؛ نوع زبان برنامه نویسی به کار گرفته و روش پیاده سازی آن می باشد

ما در دنیای اینترنت چند مدل طراحی و برنامه نویسی داریم

۱ – کدنویسی اختصاصی از صفرتاصد با زبان های بک اِند مثل php – python – asp.net که اکثراً هزینه های طراحی چندین برابر بالاتر از روش های پایینی است

۲ – طراحی با استفاده از چارچوب های از پیش تعریف شده مثل بوت استرپ (ظاهر سایت) و یا فریم ورک لاراول ( بک اند )

۳ – طراحی با استفاده از سی ام اس های آماده مثل وردپرس – جوملا و … که با زبان php عجین شده اند و هزینه های آن به مراتب پایین تر از روش های طراحی است که در بالا به آن اشاره شده است.

۴ – طراحی با استفاده از قالب های آماده در وردپرس یا جوملا که به کم هزینه ترین نوع طراحی سایت می باشند.

ارائه فاکتور برای هرکدام از روش های بالا نیازمند داشتن دانش و تخصص کامل در آن زبان برنامه نویسی و آن مدل طراحی می باشد. بنابراین اگر هزینه طراحی اختصاصی از ۲۰ میلیون تومان در سال ۹۹ باشد؛ هزینه طراحی با قالب آماده زیر ۵ میلیون تومان است. پس فاکتور هرکدام از اینها متفاوت است و شما بایستی بسته به نیاز مشتری به او پاسخ بدهید.

 ۱ ) کاهش هزینه

شرکت های مختلف برای طراحی وب سایت تعرفه های متفاوتی ارائه می‌کنند. این تعرفه بر اساس امکاناتی که برای سایت تعریف کرده اند متفاوت است. از اصلی ترین عوامل تعیین کننده هزینه و تعرفه طراحی وبسایت محتوای آن می باشد تولید محتوا برای وب سایت شامل تولید بنر، عکس، لینک، و غیره می باشد که در کل تشکیل یک صفحه را می دهند.

عوامل تعیین کننده برای هزینه تولید محتوا شامل:

  • فرد گرافیست
  • فرد مسئول درج محتوا برای سایت
  • فردی برای ترجمه و نویسنده محتوا در وب سایت
  • فردی برای تغییر محتوا بر اساس اصول سئو می باشد.

پیش فاکتور طراحی سایت

۲ ) زیبایی و جذابیت وب سایت

یکی از دیگر فاکتورهای مهم در طراحی وب سایت زیبایی آن می باشد در طراحی وب‌سایت اگر توانمندی‌های بسیار زیاد و مورد نظر کاربر را در قالب ظاهری غیر جذاب و نازیبا در دسترس مخاطبین قرار دهیم این طراحی وب سایت به موفقیت بسیار زیادی دست نخواهد یافت زیرا مخاطب در ابتدا جذب ظاهر زیبای وبسایت می‌شود و در بین آنان به دنبال قسمت و بخش مورد نظر خود می گردد.

ناگفته نماند که زیبایی بدون داشتن سرعت؛ جز یک سایت سنگین و به دردنخور نخواهد بود پس کیفیت در کنار سرعت لود سریع سایت معنای پررنگ تری پیدا می کند.

البته نباید تمام فکر طراح بر روی زیبایی متمرکز شود زیرا قابلیت و توانمندی های خوب از دیگر امکانات وبسایت می باشد.

هر وب سایت فاکتورها و توانمندی های مختلفی دارد و باید بر اساس نیاز سنجی انجام شده توسط طراح اجرا شود.

۳ )  از دیگر  فاکتور های موجود در طراحی وبسایت عامل زمان می باشد

هزینه طراحی سایت

از لحاظ زمانی  طراحی وب سایت به دوقسمت تقسیم می شود

۱ _  وب سایت هایی  که شامل صفحات زیادی هستند.

۲ _  وب سایت هایی که شامل صفحات کمتری می باشند.

به این دلیل که وب سایت هایی با صفحات بزرگ برای طراحی نیازمند زمان زیادی می باشند پس طبیعی است که برآورد قیمت آن در فاکتور طراحی سایت نیز بیشتر شود.

نحوه محاسبه قیمت یک پروژه و ارائه فاکتور به مشتری :

همچنین برای سایت های کوچک تر می توان هزینه را بر اساس تعداد روز یا ساعت هایی که برای طراحی و تکمیل وب سایت گذاشته شده مشخص کرد.امروز قیمت ها را بر اساس مقدار زمانی که بر روی پروژه صرف می کنند اعمال میکنند. مثلا یک ساعت فعالیت طراح یا برنامه نویس در روزهای عادی مبلغ ۵۰ هزار تومان می افتد. اگر برای یک پروژه از مشتری دریافت کند و آن پروژه ۳۰ روز زمان لازم داشته باشد؛ و در هر روز حدود ۸ ساعت روی آن پروژه فعالیت کند؛ قیمتی که بایستی به مشتری ارائه دهد ۱۲ میلیون تومان می باشد.

۴ )  از دیگر عوامل یا فاکتورهای طراحی وب سایت پیچیدگی وب سایت می باشد

به طوری که وب سایت های ساده تر و دارای صفحات ساده تر به مراتب از هزینه کمتری برای طراحی برخوردار هستند.

اما سایت هایی با پیچیدگی بیشتر مانند وب سایت های فروشگاهی که از صفحات و گزینه‌های بیشتری برخوردار  هستند و باید برای  انجام خریدهای خود در وبسایت پروسه پیچیده‌تری را طی کرد از هزینه طراحی بیشتری برخوردار هستند، همچنین برای طراحی این وب سایت ها که از پیچیدگی بیشتری برخوردار اند زمان بیشتری نیز باید صرف کرد  پس گرانتر بودن هزینه مقبول می باشد.

مطلب مرتبط : ۷ فروشگاه ساز برتر ایران 

۵ )   از دیگر فاکتور های طراحی وب سایت بهینه سازی وب سایت می باشد.

بهینه سازی که اصطلاحاً به آن سئو سایت نیز می گویند  به نوع سایت بستگی دارد برخی از وب سایت ها اصلا نیازی به سئو ندارند و سئو برای وب سایت به درخواست مشتری نیز مربوط می شود و با توجه به درخواست مشتری برای آن وب سایت سئو در نظر گرفته می‌شود  با توجه اینکه امروزه اکثر مردم زمان خود را در وب سایت ها و در فضای آنلاین و مجازی می گذرانند و اطلاعات مورد نیاز خود را از این فضا دریافت می‌کنند  سئو یکی از بهترین روشها برای تبلیغات و ماندگاری تبلیغ می باشد.

۶ )  پشتیبانی و هاستینگ

پیش فاکتور ساخت سایت

پشتیبانی و هاستینگ نیز از دیگر فاکتورهای موجود برای طراحی وب سایت می باشد این پشتیبانی شامل رفع خطاهای موجود در وب سایت و به روزرسانی وب سایت و همچنین نگهداری وب سایت می باشد که همگی این عوامل بر تعیین قیمت طراحی وب سایت تاثیر دارد. البته برخی از شرکت‌ها در ابتدای قرارداد این کار را به طور رایگان انجام می‌دهند اما در ادامه فعالیت، تا چند درصد از مبلغ قرارداد به صورت ماهیانه و یا سالیانه از مشتری دریافت می کنند.

همچنین شیوه پیاده سازی وب سایت از اصلی‌ترین دلیل ها برای تفاوت هزینه طراحی وب سایت می باشد و استفاده از قالب های آماده برای طراحی وب سایت مانند:

الف – استفاده از سیستم های مدیریت محتوای حاضر و آماده

ب –   اختصاصی

ج – کد نویسی  در پیاده سازی یک سایت ارزان و با قیمت کمتر بسیار موثر است به طور کلی هر یک از این روش‌ها و فاکتور ها عامل مهمی در طراحی وب سایت می باشد.

به طور کلی هدف نهایی در هر وب سایت جذب مخاطب، رشد کسب و کار و  افزایش فروش در وب سایت های فروشگاهی و شرکتی می باشد که طراحی با کیفیت وب سایت می تواند گامی موثر در راستای رسیدن به این هدف والا باشد.

 

مطلب پیشنهادی : چگونه گوگل به کیفیت مطالب ما پی می برد؟

مطلب پیشنهادی : آیا خرید بک لینک کار مناسبی است ؟

مطلب پیشنهادی : آموزش طراحی سایت چندزبانه

مطلب پیشنهادی : آموزش طراحی سایت ترجمه

اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفاً به آن ستاره بدهید

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در twitter
تـوئیـتر
ساخت سایت شخصی
طراحی سایت

ساخت سایت شخصی

امروزه مطالب زیادی حتی در وب سایت ما درباره ساخت سایت شرکتی و امثال آن نگارش شده، اما طراحی وب سایت تنها به داشتن مقاصد تجاری ختم نمی

ادامه مطلب »
طراحی سایت چاپخانه
طراحی سایت

طراحی سایت چاپخانه

طراحی سایت چاپخانه یکی از خدماتی است که سایت سازی به مشتریان خود ارائه می دهد. فرآیند چاپ خود شامل زوایای گوناگونی می باشد. چاپخانه

ادامه مطلب »

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید : 02133720934