خانه / وبلاگ / پُست های اینستاگرام و ۳روش عالی برای دریافت کلیک بیشتر

پُست های اینستاگرام و ۳روش عالی برای دریافت کلیک بیشتر

پُست های اینستاگرام و 3روش عالی برای دریافت کلیک بیشتر

با ارسال خودکار مطالب سایت به اینستاگرام نمی‌توان توجه کاربران را به طور بالقوه جذب نمود. قالب انتشار محتوا در سایت با شبکه‌های اجتماعی تفاوت دارد و حضور در این بسترهای اجتماعی مانند اینستاگرام نیازمند رعایت نکات و اصولی می‌باشد که با پیروی از آن‌ها می توانید مطالب سایت خود را به صورت جذاب و خواندنی تبدیل کرده و آن‌ها را منتشر نمایید تا علاوه بر دستیابی به دنبال‌کنندگان بیشتر، ترافیک بیشتری را نیز دریافت کنید که این دستیابی از طریق استفاده از سه ترفند زیر امکان‌پذیر است.


مقاله مرتبط: بهترین روش های بازاریابی


ارسال بهینه مطالب سایت به اینستاگرام

پُست های اینستاگرام و 3روش عالی برای دریافت کلیک بیشتر

 

انتشار مطالب سایت در شبکه‌های اجتماعی روش مناسبی برای دریافت ترافیک اضافی است اما وجود تفاوت ساختار هر کدامشان نیازمند پیروی از اصول و قواعد متفاوتی می‌باشد. همچنین نحوه رفتار کاربران در هر کدام از این شبکه‌ها، می‌تواند واکنش متفاوتی را نسبت به محتوای شما به‌وجود آورد.

اگر برای افزایش ترافیک و بازاریابی قصد دارید مطالب سایت خود را در اینستاگرام ، ارسال نمایید؛ ابتدا بایستی رفتار و نیاز کاربران خود را شناسایی کرده و محتوای خود را در قالبی استاندارد و مطابق با سلیقه مخاطب منتشر نمایید.

در شبکه های اجتماعی انواع محتواها را می توانید ارسال کنید مانند : استوری، آلبوم، تصویر، گیف، ویدیو، لایو و… در میان انواع محتواهای موجود در شبکه های اجتماعی ۳ نوع قالب و سبک بیش از همه مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد که در ادامه به معرفی و آموزش نحوه استفاده از آن‌ها می‌پردازیم.

۱. استفاده از عکس نوشته به جای متون روزنامه ای

کلمات می‌توانند خسته کننده باشند. از میان صدها کلمه‌ای که در پست خود منتشر می‌کنید؛ تنها چند کلمه و عبارت خاص است که ‌می‌تواند نگاه مخاطب را جلب نماید. اگر قصد به اشتراک‌گذاری متن بلندی را دارید؛ ابتدا نیاز است تا با عبارت و نقل قول انگیزیشی، مقاله خود را به نمایش بگذارید.

بیش‌تر محتوای سایت‌ها متنی و روزنامه ای می باشند فارغ از هرگونه جذابیتی ، ارسال مطالب به اینستاگرام نیازمند توجه بیشتر به بخش بصری محتوا است مانند عکس و ویدئو . برای به نمایش گذاشتن یک پست مهم تنها به عکس پیش نمایش اکتفا نکنید و با ترکیب یک نوشته جذاب با یک عکس دیدنی ، پیام خود را در کوتاه‌ترین فضای ممکن به نمایش بگذارید.

تونی رابینز

اینستاگرام بیش از دیگر شبکه‌های اجتماعی ، ظرفیت جذب ترافیک و مخاطبان بیشتر را دارد به شرطی که از ظرفیت های بصری آن به نحو احسن بهره مند شوید. یک حقیقت را برای شما فاش می‌کنم، «خوانندگان ۶۵ درصدِ محتوای عکس نوشته را به خاطر می‌سپارند در حالی که این رقم برای متن روزنامه ای ، تنها ۱۰ درصد است».

افزایش فالوور اینستاگرام

در اینستاگرام جهت متقاعد کردن کاربر برای کلیک بر روی پُست ، کمتر از ۲۲۰۰ کاراکتر در اختیار دارید. کاربران قبل از اینکه متن شما را بخوانند ابتدا به سراغ عکس می روند. پس با نوشتن متن هایی جذاب با فونت زیبا بر روی تصویر ( پیشنهاد ما فونت ایران سنس ) می توانید حس بصری کاربر را به پُست برانگیزید و او را ترغیب به کلیک کنید.

نرم افزار فتوشاپ یک ابزار حرفه ای برای چسباندن متن بر روی عکس می باشد.


مقاله مرتبط  روش های محبوب شدن در شبکه های اجتماعی 


۲. اینفوگرافیک (تصاویر کارتونی و خلاقانه)، داده های گرافیکی و…

بررسی‌ها نشان می دهد تصاویری که اطلاعات آماری خوبی درقالب کارتون های فانتزی ( اینفوگرافیک ) به کاربران ارائه میدهد ، ۳ برابر بیشتر از سایر تصاویر به اشتراک گذاشته می‌شوند. از تصاویر اینفوگرافیک در پُست های اینستایی خود استفاده کرده و از تاثیر آن در افزایش بازدید شگفت زده شوید.

برای بیشتر دیده شدن می توانید از قابلیت انتشار دسته‌ای و ساخت آلبوم بهره مند شوید. در اینستاگرام می توانید یک پُست را در قالب چندین اسلایدر و تصویر به اشتراک بگذارید. مانند شکل زیر :

پست های اینستاگرام طراحی سایت

ساخت تصاویر اینفوگرافیک برای اینستاگرام

ساخت تصاویر اینفوگرافیک نیاز به خلاقیت و داشتن مهارت در طراحی می باشد که توسط برنامه های فتوشاپ، افترافکت و ایلاستریتر انجام می گیرد. پیشنهاد می کنیم به جای ساختن تصاویر اینفوگرافیک ، سایت هایی که آنها را تولید می کنند بیابید. سرویس Canva یک نمونه ابزار اینترنتی برای ساخت عناصر گرافیکی از جمله اینفوگرافیک می‌باشد و از قالب و تصاویر آماده متعددی برخوردار است. همچنین با مراجعه به سایت فری پیک می توانید هزاران تصویر اینفوگرافیک رایگان را مشاهده و دانلود کنید.

۳. ویدیو و تصاویر متحرک

بهترین گزینه را در آخر به شما معرفی می‌کنیم. ویدیو بهترین قالب چندرسانه‌ای برای ارائه می‌باشد. چرا؟ زیرا این قالب ۴ برابر بیشتر از محتوای نوشتاری، توجه کاربران را در مورد یک محصول یا خدمات به خود جلب می‌کند.

پُست های اینستاگرام و 3روش عالی برای دریافت کلیک بیشتر

با این حال، ویدیو و تصاویر متحرک از محدودیت‌هایی در این شبکه اجتماعی برخوردار می‌باشند ازجمله اینکه اینستاگرام تنها اجازه انتشار ویدیوهایی با مدت زمان کمتر از یک دقیقه را می‌دهد.

برای بازاریابی موفق در اینستاگرام به وسیله ویدیو، نکات زیر در افزایش تعامل و دیده شدن حائز اهمیت است.

  • از تبلیغات بیش از حد دوری کنید – در اینستاگرام، کاربران به دنبال نیاز خود هستند و تنها پرداختن به تبلیغات و معرفی خدمات، شما را نه به عنوان خدمات دهنده، بلکه به عنوان تبلیغ کننده نشان خواهد داد. برای اینکه بتوانید دنبال کنندگان خود را به مشتری تبدیل نمایید؛ ابتدا باید اطمینان آن‌ها را جلب کنید برای جلب اعتماد آنها کافیست که برایشان مفید واقع شوید.
  • از هشتگ‌ها استفاده کنید – قسمت بزرگی از ترافیک اینستاگرام در میان هشتگ‌ها در گردش است و برای رسیدن به مخاطبین خود باید از این قابلیت به درستی استفاده کنید. این به معنای این است که باید با شناسایی هشتگ‌های داغ، مرتبط، پرمخاطب و شایسته، سعی کنید با ارائه خدمات و محصولات به کاربران هدف خود در بهترین مکان ها یافت شوید.
  • از قابلیت “swipe” استفاده نمایید – اگر توانستید دنبال کنندگان وفاداری را جذب کنید؛ اکنون نوبت آن است که آن‌ها را با محتوای ویژه تغذیه نمایید. قابلیت استوری از آن‌ جا که درصد مشاهده بیشتری نسب به پست‌های معمولی دارد؛ روش مناسبی برای به نمایش گذاشتن محتوا و پست‌های ویژه می‌باشد به خصوص اگر به صورت چند قطعه‌ای منتشر شود به طوری که کاربر با کشیدن “swipe” مجموعه اسلایدها، در نهایت به لینک وبلاگ شما برسد.

نحوه صحیح ارسال مطالب سایت به اینستاگرام

اینستاگرام با بازار ۷۰۰ میلیونی، تجربه کاربری ساده و ویژگی بصری فوق العاده ، بازار داغی برای جذب مشتریان است؛ اگر نحوه رفتار کاربر و نیاز آن را به خوبی درک کنید می توانید از این دریای خروشان ماهیان فراوانی صید کنید.

نتیجه گیری کلی :

  • از نقل قول های درج شده بر روی تصاویر جذاب استفاده کنید چرا که متون قرار گرفته بر روی تصاویر، ۶۵ درصد بیش‌تر از متون معمولی در ذهن مخاطب می‌ماند.
  • از اینفوگرافیک‌ها استفاده کنید، آن‌ها را ساده نگه دارید اما به نحوی باشند که کاربر به دنبال اطلاعات بیشتر، لینک مرجع را دنبال کند.
  • استفاده از ویدیوها و تصاویر متحرک را فراموش نکنید به راحتی می توانید آنها را از طریق پست، استوری و لایو، در دید دنبال‌کنندگان خود قرار دهید، این ویدیوها به جای تبلیغات باید یک محتوای مفید را به کاربر ارائه دهند

برگفته شده از “problogger” و تهیه به طور اختصاصی برای «سایت‌سازی»

اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفاً به آن ستاره بدهید

اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در twitter
تـوئیـتر
طراحی سایت کارخانه
طراحی سایت

طراحی سایت کارخانه

امروزه  بهترین استراتژی در عرصه تبلیغات اینترنتی را می توان داشتن وب سایت دانست. همانطور که می دانید کارخانجات دارای دامنه فعالیتی متنوع می باشند

ادامه مطلب »
طراحی سایت وردپرس
طراحی سایت

طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت وردپرس یکی از خدمات سایت سازی است که در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. سیستم وردپرس از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است

ادامه مطلب »
طراحی سایت تجاری با هاست و دامنه رایگان
طراحی سایت

طراحی سایت تجاری

طراحی سایت تجاری بعد جدیدی از کسب و کار را برای شرکت های بازرگانی و دیگر عرصه ها ایجاد می کند. امروزه حتی داشتن بازاریابان

ادامه مطلب »
طراحی سایت املاک
طراحی سایت

طراحی سایت املاک

امروزه فعالیت و اهمیت حضور در دنیای اینترنت با افزایش روز افزون همراه است، همۀ ما برای جستجوی موارد مورد نیاز به اینترنت رجوع می

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید : 02133720934