خانه / دیجیتال مارکتینگ و اهمیت آن در افزایش فروش و برندینگ (digital marketing)

دیجیتال مارکتینگ و اهمیت آن در افزایش فروش و برندینگ (digital marketing)

4.4/5 - (7 امتیاز)
دیجیتال مارکتینگ و اهمیت آن در توسعه کسب و کار
4.4/5 - (7 امتیاز)

مطمئناً تاکنون در مورد اهمیت دیجیتال مارکتینگ فکر کرده اید. یا به مدت زمانی که در محیط آنلاین سپری می‌کنید، دقت کردید؟ منظور ما فقط استفاده از سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های رسانه اجتماعی نیست. چه دنبال بهترین رستوران برای یک مهمانی شام باشید، چه در کلاس مربوط به علاقه‌تان شرکت کنید یا برای یک مراسم خاص بلیت رزرو کنید، امروزه بایستی از محیط آنلاین برای انجام این کارها بهره ببریم.

طبق آمار ۳۳ درصد از وقت مشتریان در محیط آنلاین صرف شبکه‌های اجتماعی می شود. این آمار برای تماشای آنلاین و استریم فیلم تقریبا ۱۶ درصد، استریم موزیک ۱۶ درصد، استفاده از سایت‌های خبری ۱۳ درصد و تقریبا ۲۲ درصد برای سایر منابع خواهد بود.

این آمار نشان می‌دهد کسب و کارها باید هدف خود را روی این ۳۳ درصد بگذارند تا از آن به بهترین شکل استفاده کنند.

بنابراین، اگر افراد تکیه زیادی به استفاده از محیط آنلاین دارند، به همان شکل مهم است کسب و کارها نیز به این محیط رو بیاورند. آن‌ها باید یک هویت آنلاین داشته باشند تا زمانی که مشتریان هدفشان در اینترنت چرخ می‌زنند، بتوانند برندهای محبوب خود را پیدا کنند.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دستیابی به این هدف کاملا مشخص است. تنها راهی که برندها می‌توانند توجه مشتریان بالقوه خود را به دست آورند، حضور قدرتمند در محیط آنلاین و محیط دیجیتالی است. تبلیغات دیجیتالی یا دیجیتال مارکتینگ باعث فروش محصول شما یا برندینگ کسب و کارتان می شود.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در رشد کسب و کارتان

شما به عنوان یک کسب و کار می‌توانید مشتری خود را در جریان اخبار جدید مربوط به فروش فوق‌العاده قرار دهید، یک محصول را رایگان به او نشان دهید، برای یک رویداد برنامه‌ریزی کنید یا یک کمپین راه بیاندازید.

در مقایسه با راهکارهای آفلاین استفاده از ابزار و وسایل دیجیتال برای دسترسی به مخاطب هدف به مراتب ساده‌تر است.

شهرت یک برند در گروی شناخت آن از سوی مشتریانش است. اگر به اندازه کافی در بازار هیاهو نکنید، فعالیت شما بی‌ثمر خواهد بود. تلاش‌های شما باید به نتیجه برسد و این موفقیت را مواردی مانند سرنخ‌های فروش جدید، نرخ‌های تبدیل یا تعداد دانلودها، مشترکان جدید در خبرنامه و غیره، نشان می‌دهند.

حالا به عنوان اصلی می رسیم؛ اهمیت دیجیتال مارکتینگ در رشد کسب و کار شما چقدر است؟ پس تا انتها همراه سایت سازی باشید.

آمار در مورد اهمیت دیجیتال مارکتینگ چه می‌گوید؟

اجازه دهید نگاهی به آمار چند سال گذشته بیاندازیم که اهمیت دیجیتال مارکتینگ را بیشتر نشان می‌دهند:

 • مجموعه ۳ میلیارد و ۳۰ میلیون نفر در کل دنیا در شبکه های اجتماعی حضور فعال دارند
 • ۷۲ درصد مشتریان دوست دارند از برندهای محبوبشان، تخفیفات و تبلیغات جدید در رسانه‌های اجتماعی ببینند.
 • از هر ۵ کسب و کار حداقل ۲ عدد آن‌ها برای کمپین‌های PPC خود از گوگل ادز استفاده می‌کنند.
 • اگر یک کسب و کار ۱۰ میلیون تومان برای گوگل ادز هزینه کند، متوسط بازگشت سرمایه ۲۰ میلیون تومان خواهد بود.
 • نرخ تبدیل از یک گوشی هوشمند ۶۴ درصد بیشتر شده است.
 • ۶۴ درصد مشتریان پس از تماشای یک ویدئو در فیسبوک در مورد تصمیم خرید خود تجدیدنظر کردند.

این اعداد و ارقام به خوبی مشخص می‌کند که اکثر مشتریان به محیط آنلاین کوچ کردند و روزانه در این محیط از خدمات و محصولات جدید استفاده کرده و اخبار آن‌ها را پیگیری می‌کنند. گوشی‌های هوشمند به ویژه نقش مهمی در ایجاد نرخ‌های تبدیل و سرنخ‌های فروش جدید دارند.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در سال 2020 برای رشد کسب و کارها

کانال‌های اجتماعی به افراد کمک می‌کنند با برندهای محبوب خود در ارتباط باشند تا کسب و کارها مجبور باشند در شبکه‌های اجتماعی نیز حضور پیدا کنند.

دیجیتال مارکتینگ طی ۵ سال گذشته تحولات زیادی داشته است و درصد نتیجه‌گیری از آن در مقایسه با سایر روش‌های سنتی بازاریابی بسیار بالا است. خب، حالا که با اهمیت دیجیتال مارکتینگ آشنا شدید، بیایید با همدیگر نکات قوت و مزایای آن را بررسی کنیم:

چگونگی دستیابی به نرخ تبدیل بالای کاربر عادی به مشتری

علت انجام بازاریابی و تبلیغات از سوی کسب و کارها چیست؟ جواب: هدف نهایی تمامی بازاریاب‌ها، تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل است. در واقع، این تبدیل‌ها نتایج واقعی محسوب می‌شوند که کسب و کارها در نظر می‌گیرند و به اشکال مختلف سرنخ فروش، مشترکان، تعداد فروش‌ها، ترافیک و غیره هستند.

شما به کمک فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال می‌توانید نرخ تبدیل خود را با تبلیغ در محیط آنلاین و راه‌اندازی کمپین‌ها بهینه کنید. زمانی که از ابزارهای دیجیتال صحبت می‌کنیم، منظورمان بازاریابی با ایمیل، سئو، بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی موتورهای جستجو و غیره است.

بنابراین، اکثر کسب و کارها برای دستیابی به نرخ‌های تبدیل بالا در سال ۲۰۲۰ باید روی استراتژی‌های دیجیتالی خود تمرکز کنند.

تعامل با مخاطب هدف

یکی از دلایل اهمیت دیجیتال مارکتینگ در این جا مشخص می‌شود، یعنی رسیدن به مخاطب هدف. یک بیلبورد یا یک بروشور تبلیغاتی شاید تنها در معرض دید حجم اندکی از مخاطبان هدف قرار گیرد و اغلب در این بین کسی به آن‌ها اعتماد نمی‌کند جدای از اینکه هزینه های بیلبورد و نمایش شهری یا حضور در نمایشگاه می تواند بسیار سنگین تمام شود، ولی یک تبلیغ در محیط آنلاین دیگر محدود به یک منطقه خاص نیست جدای از اینکه می توانی با هزینه کمتر بیشترین بازدهی را دریافت کنید.

 

مطلب پیشنهادی : آموزش ساخت سایت به صورت گام به گام با نکات کلیدی

 

بیلبورد تبلیغ شهری برای مشاغل خاص دیگر سودآوری ندارد

تبلیغات شهری یا محیطی، در اتوبان یا مترو برای چه کسانی مفید است؟

امروزه این نوع تبلیغات تنها بر روی محصولات عمومی تاثیر می گذارد. برای مثال یک بیزینسی فروشنده تجهیزات شهربازی می باشد، اگر در مترو تبلیغ برود به احتمال بسیار بالا نتیجه عکس می گیرد حالا چرا نتیجه عکس، اگر ۲۰ میلیون تومان هزینه برای اینکار در نظر بگیرد، بعد از گذشت یکماه چیز زیادی عایدش نمی شود که هیچ آن هزینه ۲۰ میلیون تومان را هم از دست داده است. ولی وقتی وارد متروهای تهران می شویم و تبلیغات و بنرهای شرکت های تولید فرش را می بینیم باتوجه به عمومی بودن این محصول و بنرهایی که سالهاست در مترو تمدید می شوند می توان حدس زد که نتیجه مثبتی دریافت کرده اند. علت آن هم عمومی بودن محصول تبلیغی می باشد.

یک تبلیغ تنها روی گروه خاصی از کاربران هدف‌گذاری می‎شود. به عنوان یک کارشناس بازاریابی، همیشه باید بتوانید تنها با افرادی ارتباط و تعامل برقرار کنید که به محصول یا برند شما علاقه دارند (کاربر هدف)، وگرنه بودجه خود را از دست خواهید داد و در نهایت فروشی نصیبتان نمی‌شود.

به عنوان مثال، اگر فروشنده یک برند لوکس هستید که هر محصول آن چندین میلیون تومان می‌ارزد، تبلیغ آن برای گروه سنی بین ۱۵ تا ۲۲ سال یا افراد شاغل برای برندتان نتیجه‌ای نخواهد داشت. ولی، همگذاری دقیق براساس جامعه آماری می‌تواند معجزه کند. این قضیه اهمیت دیجیتال مارکتینگ را به خوبی نشان می‌دهد.

ایجاد شهرت برای برند

ارتباط منظم با مشتریان خود به ویژه پس از فروش محصول تان یا معرفی آن در بازار، بسیار حائز اهمیت است. تعامل با کاربران به شما فرصتی می‌دهد تا از نحوه عملکرد محصول یا سرویس خود در بازار بازخورد دریافت کنید. این موضوع اشاره کاملی دارد به مبحث UX یا تجربه کاربری که امروزه بسیار شهرت یافته است.

شما می‌توانید با اهمیت قائل شدن برای مشتریان خود شهرت عالی برای برندتان کسب کنید. با نشان دادن فوری واکنش نسبت به مشکلات آن‌ها و توجه به هرگونه ناراحتی که کاربر نهایی دارد، می‌توانید نشان دهید به وعده‌های خود عمل می‌کنید و هر مشکل به وجود آمده را تحت کنترل می‌گیرید.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در سال 2020 برای رشد کسب و کارها

از آن جایی که رقبای شما نیز در محیط آنلاین وجود دارند،  اگر نتوانید با مخاطب هدف خود ارتباط برقرار کنید، آن‌ها مشتریان شما را به سمت خود جلب خواهند کرد. شهرت یک برند نه تنها به این دلیل که نتوانستید انتظارات را برآورده کنید تحت تاثیر قرار می‌گیرد، بلکه چون پس از فروش به افرادی که محصول شما را خریدند، توجه نکردید.

آمار جالب را ببینید

۶۸ درصد علت تک مشتریان در تمام کسب و کارهای جهان؛ بی تفاوتی به مشتری ست.

بالای ۸۵ درصد مشتریان اعتراض خود را مطرح نمی کنند.

شاید برای شما هم پیش بیاد که رفتید مغازه یا فروشگاه یا داروخانه ای اما فروشنده اصلاً حواسش نیست یا داره با گوشی بازی میکنه یا اینکه بایکی دیگه حرف میزنه وقتی هم اعتراض میکنی میگه که نمی بینی کار دارم. فاجعه تر اینکه بعضی وقت ها هم فروشنده به مشتری میگه اگه جنس رو میخری بیارم پایین؛ اینا ایرادات وحشتناک بیزینسی محیطی است اما همین ایرادات در بخش دیجیتالی نیز وجود دارد.

دیجیتال مارکتینگ این فرصت را به شما می‌دهد که همیشه در تماس با مخاطب خود باشید.

 

مطلب پیشنهادی : هزینه طراحی یک سایت چقدر است ؟

 

اعتماد مخاطبتان را به دست آورید

کسب و کارها از طریق پلت‌فرم‌های دیجیتالی با فرصت‌های بی‌پایانی روبرو می‌شوند که به همان شکل اگر به درستی مدیریت نشوند، می‎توانند به شهرت یک برند آسیب بزنند. شما اعتماد بازار را به کمک یک وب‌سایت جذاب و کانال‌های رسانه اجتماعی، می‌توانید به خود جلب کنید.

یک مصرف‌کننده باید احساس کند که می‌تواند هر زمانی دوست دارد با برند محبوب خود در ارتباط باشد. همچنین، اگر افراد تبلیغات، ویدئوها، کمپین‌های اجتماعی و ایمیل‌های شما را هر روز می‌بینند، از فعالیت شما آگاهی خواهند داشت و هر روز و در تمام اوقات در فید آن‌ها حضور خواهید داشت.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در سال 2020 برای رشد کسب و کارها

با حساب Google My Business و کانال‌های اجتماعی خود روی بازخوردها، نظرسنجی‌ها، نظرات افراد در مورد استفاده از محصولاتتان و غیره کنترل داشته باشید، چون انجام چنین کارهایی حس امنیت را به مشتریان شما هدیه خواهد داد و باعث می شود که با گرفتن بازخورد از مشتریان ایرادات تجربه کاربری خود را برطرف نمایید.

درآمد بیشتر با دیجیتال مارکتینگ

کسب و کارهایی که از کمپین‌ها استفاده کرده و برندهای خود را بهینه می‌کنند، در مقایسه با افرادی که در محیط دیجیتال حضور ندارند، به درآمد بیشتری می‌رسند. دنیای دیجیتال دلایل متعددی برای متحول کردن فعالیت‌های یک کسب و کار ایفا می کند.

 • شما به مشتریان خود دسترسی خواهید داشت
 • اطلاعات مربوط به برند یا خدمات خود را به آگاهی آن‎ها می‎رسانید
 • شما آن‌ها را وسوسه می‌کنید دست به عمل بزنند.

اگر بتوانید به این کار ادامه دهید، دائما فروش ایجاد می‌کنید و نرخ تبدیل‌ها افزایش خواهد یافت. یکی از مسائلی که اهمیت دیجیتال مارکتینگ را به خوبی نشان می‌دهد، دسترسی به مشتریان بالقوه در هر منطقه جغرافیایی است. بنابراین، یک کسب و کار محدودیت‌های مرزی را می‌تواند در عرض چند دقیقه از بین ببرد.

شما شخصا به کاربران جهانی خود دسترسی نخواهید داشت، بلکه از طریق ابزارهای دیجیتال با آن‌ها تعامل و ارتباط برقرار می‌کنید. دیجیتال مارکتینگ بیشتر مانند یک سوخت برای یک کسب و کار است، چون چالش‌های متعددی را رفع می‌کند و در بخش بازاریابی و فروش یک شروع انفجاری خواهید داشت.

استراتژی‌های مقرون به صرفه

کسب و کارهایی که سرمایه و نیروی کاری آن‎ها محدود است، می‌توانند با استفاده از استراتژی‌های دیجیتال به فروش بهتری برسند. تبلیغ و معرفی یک محصول به سادگی با تبلیغات آنلاین انجام می‌شود و به بودجه فشار نمی‌آورد.

همچنین، کسب و کارهای کوچک و متوسط می‌توانند برای اکثر استراتژی‌های بازاریابی خود از اتوماسیون استفاده کننند، به جای این که مجبور به استخدام تیمی از کارشناسان باشند.

تبلیغات هدفمند و به دور از ضرر

بسیاری از افراد تبلیغ می کنند اما نتیجه نمی گیرند علت آن چیست؟

 • انتظار زودبازدهی از تبلیغ دارند
 • مکان مناسبی را برای تبلیغ انتخاب نمی کنند (مثلا در مکان عمومی و با هزینه تبلیغ عمومی، به دنبال مخاطب خاص هستند)
 • هزینه تبلیغ خود را مدیریت نمی کنند. چندماهه قرارداد می بندند بدون اینکه مهلت تست بگیرند و بیشتر تبلیغ پذیرها و ارگان ها هزینه ها را عودت نمی دهند.
 • مخاطب هدف خود را خوب نمی شناسند
 • از روش های سنتی و پخش تراکت و تبلیغ زبانی و دیگر روش ها استفاده می کنند.

 

مطلب پیشنهادی  : ویدئو مارکتینگ چگونه فروش ما را افزایش می دهد ؟

 

دسترسی به مصرف‌کنندگان دارای گوشی هوشمند

تقریبا ۴۱ درصد مصرف‌کنندگانی که یک گوشی هوشمند دارند، محصول جدید یک برند را زمان گردش در محیط آنلاین کشف می‌کنند.

بازاریابی موبایل و بهینه‌سازی تبلیغات را نمی‌توان به راحتی با توجه به تعداد روزافزون کاربران موبایل، نادیده گرفت.

بنابراین، برند خود را برای رسانه اجتماعی، بازاریابی ایمیل، تبلیغات و غیره بهینه کنید. وب‌سایت خود و محتوای آن را برای دستگاه‌های موبایل بهینه کنید، تا افراد در زمان استفاده از گوشی‌های هوشمندشان بتوانند کمپین‌ها، ویدئوها و بلاگ‌ها را ببینند یا برند شما را منظم دنبال کنند.

اجازه دهید مخاطبتان دست به عمل دلخواه بزند

بهترین نکته استفاده از بازاریابی دیجیتال معرفی کاربرانتان به محصول و خدماتتان و درخواست از آن‌ها برای انجام یک عمل مشخص است.

اگر می‌خواهید کاربرانتان بلاگ یا ویدئوهای شما را در محیط آنلاین به اشتراک بگذارند، یک خط در انتهای مطلب درج کرده یا در ویدئوی خود به آن اشاره کنید.

انجام این کار کاربران را وسوسه خواهد کرد دست به عمل دلخواه بزنند یا کاری که دوست دارید را انجام دهند.

این ویژگی دیجیتال مارکتینگ CTA یا فراخوان به عمل نام دارد که به کمپین‌های تبلیغات، کمپین‌های ایمیل و غیره اضافه خواهد شد. بنابراین، می‌توانید مشخص کنید دقیقا دوست دارید کاربرانتان چه کاری انجام دهند.

CTA می‌تواند پر کردن یک فرم، خرید یک محصول یا وارد کردن آدرس ایمیل، عضویت در یک کانال و غیره باشد.

نکات مهم در زمینه بازاریابی دیجیتالی - سایت سازی

برترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ برای سال ۲۰۲۱

به نظر ما، سال ۲۰۱۹ بیشتر در مورد استفاده از محتوای ویدئویی و اینفلوئنسرها بود و اعتقاد داریم بخشی از این ترندها در سال ۲۰۲۱ نیز ادامه خواهند یافت. با وجود این، در ادامه برای نشان دادن بیشتر اهمیت دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۱، فهرستی از ترندهای قابل پیش‌بینی را معرفی می‌کنیم.

 • اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار در سال ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ به اوج خود رسید و در سال ۲۰۲۱ همچنان موفقیت‌بخش ادامه خواهد داشت. اگر به حرف ما اعتماد ندارید، کافی است به تعداد روبه‌رشد اینفلوئنسرهای فعال در اینستاگرام و یوتیوب نگاه کنید که برای برندهای شناخته‌شده کار می‌کنند.
 • حرف اصلی را امسال بازاریابی محتوا خواهد زد. محتوای سفارشی‌شده به شکل‌های مختلف به وجود می‌آید و تاثیر بسزایی دارد و ما آن را هرگز نمی‌توانیم انکار کنیم.
 • بازاریابی رسانه اجتماعی: شبکه‌های اجتماعی به موفقیت خود در سال ۲۰۲۱ ادامه خواهند داد. به ویژه پلت‌فرم‌هایی مانند تیک‌تاک و اینستاگرام عملکرد استثنائی خواهند داشت.
 • حتی امسال بازاریابی پیام‌رسان رواج خواهد یافت. ابزار جدید مدیریت کاتالوگ واتس‌اپ برای کسب و کارها انقلابی خواهد بود.
 • بازاریابی ویدئو: ویدئوها روزبه‌روز توجه بیشتر افراد را به خود جلب می‌کنند و مخاطبان کمتر نسبت به محتوای نوشتاری توجه نشان می‌دهند. یک ویدئوی بهینه‌شده و عالی می‌تواند به دست افراد بیشتری برسد و بنابراین تبلیغات ویدئویی درتمام پلت‌فرم‌ها یعنی اینستاگرام، فیسبوک، تیک‌تاک و غیره، عملکرد به مراتب بهتری در سال ۲۰۲۱ خواهد داشت.
 • استراتژی جلب همراهی و مشارکت مصرف‌کننده: برندها با راه‌اندازی کمپین‌ها در مورد موضوعات حساس نه تنها فرصت بازاریابی محصول یا خدمات خود را به دست می‌آورند، بلکه همچنین آگاهی در مورد یک موضوع حساس را پخش می‌کنند.
 • تبلیغات در مورد موضوعاتی مانند سرطان سینه، اختلال خوانش‌پریشی و غیره یک تاثیر عاطفی به جا می‌گذارند.
 • بازاریابی موبایل مانند بازاریابی با پیامک همچنان برای تعدادی از مدل‌های کسب و کار موثر است.
 • بازاریابی ایمیل از طریق خبرنامه‌ها کمک به برقراری ارتباط منظم با مخاطب می‌کند.
 • بازاریابی پردخت به ازای کلیک (PPC) عمر ماندگار خود را بیشتر خواهد کرد. به کمک تبلیغات پولی، دسترسی به حجم عظیمی از مخاطب سخت است. تبلیغات پولی در شبکه‌های اجتماعی و گوگل موثر هستند و باید توسط شرکتی انجام شوند که مخاطبان جدیدی را هر از چند گاهی جلب کنند.

 

مطلب پیشنهادی : سایت سازهای برتر ایران را بشناسید

 

نکاتی که کسب و کارها باید به آن دقت کنند

اگر کسب و کارها قصد دارند به دنیای دیجیتال و استراتژی‌های بازاریابی آنلاین رو آورند، باید به نکات زیر توجه کنند:

 • حفظ حضور در کانال‌های آنلاینی که بیشترین نتیجه را برای برند به همراه دارند.
 • بهینه‌سازی تمامی کانال‌ها برای انواع دستگاه‌ها و مرورگرها
 • تعامل و همفکری منظم با مخاطبانشان
 • داشتن اطلاعات به‌روز در مورد ترندهای دیجیتال
 • تاکید فراوان بر بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو)
 • به‌روزرسانی وب‌سایت‌ها برای فروش و آفرها
 • توسعه صفحات فرود با دکمه‌های فراخوان به عمل برای دستیابی به تبدیل‌های بیشتر
 • هر چهار ماه یک مرتبه تلاش برای راه‌اندازی ۳ تا ۴ کمپین و دستیابی به نتایج فوری
 • امتحان اتوماسیون برای جلوگیری از هرگونه شکاف
 • ایجاد فهرستی از ایمیل مشتریان وفادار

اگر در حال استفاده از استراتژی‌های دیجیتال هستید، روی پرسونای خریدار خود کار کنید و داده‌ها را به کمک ابزار تحلیلی جمع‌آوری کرده تا بتوانید یک جامعه آماری عالی برای هدف‌گذاری پیدا کنید. حداکثر نرخ تبدیل و درآمد بالا را تنها تبلیغات به شکل هدفمند به همراه خواهد داشت.

بهترین راهکار همکاری با متخصصان و برونسپاری فرآیندهای بازاریابی دیجیتال به شرکت‌هایی است که روزانه در این زمینه فعالیت می‌کنند و به مراتب تجربه بیشتری برای بهینه‎سازی کمپین‌های شما دارند.

ما در سایت سازی با ارائه مشاوره می‌توانیم به خوبی مدیریت کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ شما را به عهده بگیریم و به نتیجه دلخواه شما برسانیم.

فراموش نکنید اهمیت دیجیتال مارکتینگ زمانی مشخص می‌شود که آن را با بازاریابی سنتی مقایسه کنید.

سخن نهایی

کسب و کارها در هر سطح و وسیعی باید روی بهترین روش‌های انجام بازاریابی دیجیتال تمرکز کنند. عمیقا بررسی کنید برای ترویج خدمات و کار خود دوست دارید به چه مخاطبی دست پیدا کنید؟

دیجیتال مارکتینگ تنها زمانی نتایج دلخواهتان را رقم می‌زند که به اندازه کافی صدای رسا و فعالیت بالایی داشته باشید. هرگز یک لحظه دست از تلاش برندارید، چون رقبای شما جای شما را خواهند گرفت.

باید دقت کنید، نیازی نیست فورا تمام رسانه‌های دیجیتال را امتحان کنید. برای محتوای خود و کمپین‌هایتان براساس مخاطب خود و جامعه آماری آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. در مورد آن با کارشناسان مشورت کنید و برای هدایت در این مسیر از آمار کمک بگیرید.

شاید برایتان تشکیل یک تیم برای این کار مقدور نباشد، ولی می‌توانید فعالیت‌های دیجیتال خود را به یک شرکت حرفه‌ای برونسپاری کنید تا زمانی که از عهده تشکیل تیم بر نمی‎آیید، به بهترین شکل به شما کمک کنند.

لطفاً برای پیشرفت کسب و کارتان دیجیتالی شوید و شجاعانه و سنجیده اقدام کنید. مشاهده تعرفه های طراحی سایت

هم اکنون جهت گفتگو در حوزه دیجیتال مارکتینگ می توانید از کارشناس تیم سایت سازی مشاوره رایگان بگیرید شروع چت آنلاین

 

اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفاً به آن ستاره بدهید

4.4/5 - (7 امتیاز)
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در twitter
تـوئیـتر
طراحی سایت کفش
طراحی سایت

طراحی سایت کفش

طراحی سایت کفش یکی از مسائلی است که امروزه مورد توجه قرار فروشندگان کفش و تولیدکنندگان کفش قرار گرفته است. اگر مغازه دار هستید یا

ادامه مطلب »
ساخت سایت خبری
طراحی سایت

طراحی سایت خبری

عصر حاضر دنیای خبر و اطلاعات بوده و آگاهی از اخبار و رویدادها برای آحاد جامعه از اولویت های مهم بشمار می آید در نتیجه

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید : 02133720934