خانه / الگوریتم کبوتر گوگل (Pigeon Algorithm)

الگوریتم کبوتر گوگل (Pigeon Algorithm)

5/5 - (1 امتیاز)
الگوریتم کبوتر گوگل
5/5 - (1 امتیاز)

الگوریتم گوگل کبوتر در ۲۰ آگوست ۲۰۱۳ معرفی شد. این الگوریتم یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین الگوریتمی است که تا به حال بر روی جستجوهای محلی موتور جست و جوگر گوگل داشته است. این الگوریتم در ابتدا توسط مجله Search Engine Land معرفی شد و در همان زمان هم توانست اطلاعات مفیدی را درباره گوگل کسب کند. این الگوریتم از زمان های قدیم نیز به علت اینکه نامش کبوتر و کبوتر نامه بر بوده است و از آن به عنوان پرنده ای که تمام مسیر و راه ها را بلد میباشد، استفاده میشده و به همین دلیل گوگل هم از این نکته الگوبرداری و تقلید کرده و نام این الگوریتم را کبوتر گذاشته است.

در واقع این الگوریتم با طراحی بر این پایه جستجو محلی را به جستحوی وب متصل می کند و با توجه به مسیری که کاربر طی می کند، بر روی رنکینگ سایت تغییرات ایجاد می کند. از زمان اپدیت این الگوریتم تا به حال تغییراتی در نمایش مکان های گوگل در صفحه نتیجه های گوگل ایجاد شده.

امروزه مکان های نتیجه های گوگل به صورت لیست و سه تا سه تا از مکان های مشخص و ویژه در بالای نتایج جستجو گوگل نیز نمایش داده میشود.

در وایف گوگل، الگوریتمی است که مکان و مختصات را به شما نشان میدهد.

گوگل بعد از اینکه الگوریتم های پنگوئن، پاندا و مرغ مگس خوار را اینجا کرد به این فکر افتاد که این دفعه کبوتر را نیز اضافه کند.

الگوریتم کبوتر چیست؟

کار موتور جستجوگر گوگل با محتوا میباشد ولی نکته ای که قابل توجه میباشد، این است که در حال حاضر تنها تصویر و متن و صدا برای شرکت گوگل محتوا نیستند بلکه لوکیشن چیزی هم برای موتور جستجوگر گوگل محتوا نیز محسوب میشود. الگوریتم کبوتر گوگل ابتدا در کشور آمریکا نیز اجرا شد، ولی با گذشت و تا ۲۲ دسامبر ۲۰۱۴ به کانادا و انگلستان و استرالیا راه یافت.

در عقیده کارشناسان خبره و ماهر سئو، الگوریتم گوگل کبوتر، بزرگترین و بهترین به روز رسانی گوگل از سال ۲۰۱۲ به بعد نیز بوده است.

گوگل نیز به دلیل اینکه بتواند محتوا ها را به روش صحیحی استفاده کند و عمل را برای کاربرانش آسان و راحت کند،الگوریتمی ایجاد کرد و نام آن را کبوتر گذاشت.

مطلب مرتبط: الگوریتم هیلتاپ چیست؟

روش کار الگوریتم :

الگوریتم کبوتر چگونه کار میکند؟

در گوگل هر وب سایتی دارای رتبه های گوناگون میباشد،

گوگل برای اینکه برای هر سایتی، رتبه‌ای تعیین کند، معیار های زیادی دارد.

هنگامی که شما بخواهید چیزی یا مطلبی را جست و جو کنید،موتور جستجو جور گوگل چندین پیشنهاد به شما نمایش میدهد.

الگوریتم کبوتر گوگل، بین الگوریتم جست و جوی شما با الگوریتم وبسایت‌های متصل ارتباط ایجاد میکند و هر کدام که از لحاظ مکانی به شما نزدیک‌تر باشد را برایتان نمایش خواهد داد. جالبه نه ؟؟؟؟؟

تفاوت این الگوریتم با دیگر الگوریتم ها:

تفاوت الگوریتم گوگل کبوتر با دیگر الگوریتم ها

مطلب مرتبط: ۱۲ روش طلایی برای افزایش بازدید سایت بدون ریالی هزینه !

گوگل پس از اینکه الگوریتم کبوتر اش را وارد موتور جست و جو گر خود کرد، تغییرات و به روز رسانی هایی در صفحه نتایج جست و جو ایجاد شد که در رتبه بندی بسیاری از سایت ها بی تاثیر نبود.

الگوریتم گوگل کبوتر تلاش می‌کند تا نتایج جست و جو را هرچه بیشتر شخصی سازی و جزئی کند و معیار آن هم برای این عمل، موقعیت مکانی شما و فاصله فیزیکی شما با جمله سرچ شده مورد نظرتان میباشد.

متخصصانی که در زمینه سئو نیز فعالیت داشتند، کمی در مورد الگوریتم کبوتر نیز شک داشتند منظور اینست که دقیقا نمی‌دانستند که ایا این الگوریتم خوب است یا نه؟ برای چه کسی سود دارد؟ و…..

سوال اینست که آیا الگوریتم گوگل کبوتر برای کسب و کار ها و همین طور کاربران وب سایت ها مفیده است؟

بیش از ۶۰ درصد افراد فکر می‌کنند که الگوریتم گوگل کبوتر برای کاربران سایت ها تغییرات مثبت نیز ایجاد کرده

و بیش از ۵۰ درصد افراد فکر می‌کنند که الگوریتم کبوتر برای کسب و کارها، تغییرات منفی نیز ایجاد کرده.

در واقع به زبان ساده تر می توان این گونه تحلیل کرد که این الگوریتم برای کاربران مفید است و برای کسب و کار ها می تواند بازخورد منفی داشته باشد. به این دلیل که الگوریتم گوگل کبوتر برای نشان دادن نتیجه های مرتبط، شما، خودتان را در مرکز یک شکلی برای مثال دایره قرار می‌دهد و شعاعی برای این دایره شکل تعیین می‌کند، ولی نکته این جاست که این شکل، خیلی بزرگ نیست و تعداد زیادی از کسب و کارهای نزدیک شما را حساب نمیکند و شاملش نمیشود و این به این معناست که این کسب و کار ها تغییرات منفی را تجربه میکنند و تغییر مثبتی هم دارد اینکه شما به نتایج مرتبط‌تر و بهتر و نزدیک تری می‌رسید.

سوال بعدی که برایتان پیش می اید اینست که این الگوریتم ترافیک وبسایت تان را کمتر میکند یا بیشتر؟ باید بگوییم که

بیش از ۲۰ درصد اشخاص ترافیک وبسایت‌شان بیشتر شده است و اما بیش از ۳۰ درصد افراد ترافیک وبسایت‌شان کمتر شده است.

شاید برایتان سوالات دیگری در این زمینه رخ بدهد، مثل:

آیا نرخ تبدیلِ ورودی شما بهبود یافته است؟

بیش از ۰۴ درصد افراد ترافیک سایت شان بدتر و بد تر شده ولیکن ترافیک ۱۹ درصد اشخاص بهبود یافته است.

حدود ۵۹ درصد افراد در دوران قبل و بعد از ایجاد الگوریتم گوگل کبوتر، هیچ تغییری ندیده‌اند.

الگوریتم گوگل کبوتر بر روی میزان و تعداد مرتبط بودن نتیجه های جست و جو تاثیر گذاشته و این عمل خود به دو دلیل موجب جابجا شدن میزان ورودی سایت های گوناگون نیر می‌شود:

۱.کاهش محدوده جغرافیایی که نتیجه های جست و جو است.

۲.تغییر اندازه تیم نتیجه ها از ۷ به ۳ .

عقیده متخصصان سئو بر این است که با وجود اینکه الگوریتم گوگل کبوتر امکان دارد که ترافیک یک سایت را تا حدود کمی پایین بیاورد،ولی از طرفی به سبب این که نتیجه ها برای کاربران و مشترکین بیشتر شخصی سازی و مرتبط‌تر هستند موجب افزایش نرخ تبدیل کاربران نیز می‌شود.

با روی کار آمدن و اپدیت الگوریتم گوگل کبوتر بیشتر کسب و کارها ، فعالیت های نامتعارفی را اغاز کردند تا با استفاده از ضعف های موتور جست و جوگر گوگل اسامی کسب و کارهایشان را ، در نتایج مکانی این موتور جست و جو گر یعنی گوگل به نمایش درآورند.

آنها تلاش دارند تا با تغییر نام مکان های خود در موتور گوگل ، به شکل نامتعارف در نتیجه های گوگل بیایند.

افزایش سرعت نه تنها از کیفیت مطالب ارائه شده در موتور جست و جو گر کم نمی‌کند بلکه دقت و سرعت عمل آن را نیز افزایش می‌دهد، در اصل همانند اسم الگوریتم که کبوتر است خیلی سریع و خوب عمل میکند.

اپدیت کبوتر گوگل تغییرات قابل توجهی در سئو ایجاد کرد مثل:

۱.کمک به کسب و کارهای محلی،

۲.تغییر در ظاهر نتایج،

۳.شخصی سازی کردن نتایج جستجو.

فاکتور های مهمی که بر روی کسب و کا شما تاثیر گذارند:

ارتباط الگوریتم گوگل کبوتر با سئو

مطلب مرتبط: الگوریتم گوگل فرد (Google Fred) چیست؟

۱.نام، آدرس و تلفن خود را در تمام صفحات وب سایت ثبت کنید،

۲.سایت خود را در نقشه گوگل درج کنید،

۳،از نظرات کاربران و پرسش و پاسخ‌ها بهره بگیرید،

۴.وب سایت خود را در وبسایت‌ های دایرکتوری محلی درج کنید و……

وب سایت‌های زیادی با ایجاد الگوریتم کبوتر، به مقام پایین صفحه نتایج سقوط کردند. و اما از طرف دیگر وب سایت‌هایی هم با این آپدیت، رتبه بهتر و خوبی از گوگل دریافت کردند و شاهد پیشرفت مقام خود بوده اند.

در نتیجه شناخت الگوریتم کبوتر و رعایت استانداردهای سئو به شما کمک می‌کند که در محدوده فعالیت خود با رقبای بزرگ فعال و قدیمی در اینترنت رقابت کنید. این الگوریتم یک فرصت ایده‌آل و عالی است که برای کسب و کارهای محلی است و می‌تواند نقش بزرگی در موفقیت و پیشرفت شما نیز داشته باشد.

الگوریتم گوگل کبوتر چه ارتباطی به سئو محلی دارد؟

pigeon algorithm

مطلب مرتبط: سئو چیست؟ چرا به سئو نیاز داریم؟

الگوریتم کبوتر گوگل بر پایه موقعیت مکانی یا لوکیشن کسب و کارها کار میکند.

سئو محلی نیز به عملکردی گفته میشود که در آن تلاش میکنیم وب سایت یا صفحه ای از سایت خودمان را برای یک موقعیت مکانی یا لوکیشن ویژه بهینه کنیم.

و اما در کل پایه و اساس الگوریتم کبوتر، طبق سئو محلی نیز کار میکند.

تفکر بسیاری از افراد این است که الگوریتم گوگل کبوتر تنها در کسب و کارهای محلی خاصی اهمیت دارد، اما وقتی سایت شما در یک موقعیت مکانی خاص برای گوگل بهینه باشد، حضور سایت شما نیز در نتیجه ها بالاتر میرود و با افزایش حضور در نتایج، ورودی سایت شما افزایش مییابد.

اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفاً به آن ستاره بدهید

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در twitter
تـوئیـتر
طراحی سایت تجاری با هاست و دامنه رایگان
طراحی سایت

طراحی سایت تجاری

طراحی سایت تجاری بعد جدیدی از کسب و کار را برای شرکت های بازرگانی و دیگر عرصه ها ایجاد می کند. امروزه حتی داشتن بازاریابان

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید : 02133720934