خانه / پنج راهنمای مهم نگارش سرصفحه برای ترافیک بیشتر سایت

پنج راهنمای مهم نگارش سرصفحه برای ترافیک بیشتر سایت

پنج راهنمای مهم نگارش سرصفحه برای ترافیک بیشتر سایت

متغیرهای زیادی برای یک پست خوب وبلاگ وجود دارند. عنوان، سبک نوشتن و کیفیت کلی مطلب. اما اینها در قیاس با سرصفحه اهمیت کمتری دارند. به غیر از تمامی موارد که به آن اشاره شد، سرصفحه شما اولین چیزی است که خواننده شما خواهد دید و احتمالا مهمترین عاملی که تعیین میکند آیا مخاطب شما مقاله را خواهد خواند یا نه.

از آنجا که بدست آوردن خوانندگان انسانی هدف اصلی ماست، لذا موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارند. هر چند این موضوع میتواند پیچیدگی را به مساله اصلی اضافه کند، اما سرصفحه های شما هم باید برای خواننده انسانی و هم برای ربات نوشته شوند و نیاز دارند تا ترافیک بالایی را از هر دو طرف برای وبلاگ ایجاد کنند. در وبلاگ نویسی، دو هدف اصلی در مورد سر صفحه وجود دارد:

  • بینندگان شما را مجاب به خواندن پست کند
  • هر آنچه که برای گوگل جهت ایجاد ترافیک بالا روی وبلاگ شما نیاز دارد را فراهم کند.

اما چگونه میتوانیم سر صفحه ای بنویسیم که خوانندگان و ربات را با برد بیشتری جلب کنیم؟ در اینجا پنج چیز وجود دارد که شما می توانید برای بهبود سرصفحه های خود در حال حاضر انجام دهید.

قدم-1: از سرفصل های خوب بیاموزیم

شاید همانند حرکت مبتدیان به نظر برسد، اما برای نوشتن سرفصلهایی که در جستجو برجسته باشند، یاد گرفتن تشخیص سرفصل هایی خوب، موضوعی حیاتی است. اما چگونه میتوانیم این قدم ساده را انجام دهیم؟ خیلی راحت.

اقدامات خود را زیر نظر بگیرید.

هر روز همه ما از گوگل برای جستجوی های مختلف بهره میگیریم. آنچه که ما به دنبال آن میگردیم چیست؟ دوست داشته باشید یا نه، گوگل میداند. اگر وارد صفحه اکانت شخصی خودتان روی گوگل شوید، میتوانید تاریخچه وبگردی خود را در لینکhttps://www.google.com/dashboard/  ببینید. نتایج جستجوی خود را مرور کنید تا ببینید روی چه سرفصلهایی کلیک کرده اید. خوانندگان شما نیز احتمالا انتخابی همانند شما خواهند داشت.

البته توده ای از اطلاعات در مورد نگارش سرصفحه های خوب وجود دارند که از جمله آنها دوره معروف ” Copyblogger” است.

قدم-2: مخاطبان خود را بشناسید  

پس از مشاهده عادت های جستجوی خود و درک اینکه هنگام جستجو چه مواردی در خصوص سر صفحه ها برای شما مهم است، حالا خود را به جای خوانندگان مطلب قرار دهید. اینکه چه چیزی برای آنها مهم است؟ چه کسی هستند و دنبال چه چیزی میگردند؟ اکثر مواقع متعجب کننده است که چگونه دنبال وبلاگ نویسی هستیم در حالی که هیچ زمانی صرف اینکه مخاطبان را بشناسیم نکرده ایم.

قدم-3: از جستجوهای مرتبط گوگل برای تعریف عبارت کلیدی جستجو استفاده کنید   

یکی از ابزارهای مورد علاقه من برای نوشتن سرصفحه های خوب استفاده از خود گوگل است. اگر شما اندکی نوشتن خود را هدفمند کنید میتوانید با استفاده از عبارت جستجوی مورد استفاده گوگل یک سر صفحه خوب بنویسید که اصول سئو نیز در آن لحاظ شده است.

فرآیند کار ساده است: وقتی دنبال عبارات کلیدی مرتبط با عنوان وبلاگ خود میگردید، گوگل به طور خودکار کلمات و عبارات دیگری را که بازدیدکنندگان دیگر استفاده کرده اند، پیشنهاد می دهد. مهم این است که به یاد داشته باشید این اصطلاحات بر اساس دانش جمع آوری شده از میلیون ها جستجو در روز است. این کلمات کلیدی پرطرفدار درباره موضوع شما هستند

 

در این مرحله بسیار مهم است که اندکی عبارات غیرضروری را حذف و  عبارات دیگری را از یک سری از جستجوی های محبوب دیگر جمع آوری کنید. اجازه دهید گوگل پیشنهاد دهد و سپس از طریق این پیشنهادات عبارات خود رو بازبینی کنید. این رویه له ما در تفکر خارج از چارچوب و اینکه مشتریان ما دنبال چه چیزی هستند کمک میکند.

قدم-4: حداقل سه بار سرصفحه هایتان را بازنویسی کنید

شاید تحمل این قضیه کمی سخت باشد. زمان زیادی را صرف ایجاد یک پست میکنیم و سرصفحه را فراموش میکنیم. از آنجا که پست های وبلاگ موضوع مهمی است و حتما باید به خوبی تدوین شود لذا سرصفحه باید خوب نوشته شده باشد. یکپارچی مطلب موضوعی مهم برای یک سرصفحه موفق است. حداقل سه سرصفحه جایگزین به سه دلیل برای هر پست بنویسید:

ناشناخته هایی را کشف میکنیم، این قابل تحسین است. علاقه دارید تا در مورد یک موضوع بارها و بارها بنویسید. همه ما این کار را انجام میدهیم ولی وقتی بیش از یک سرفصل مینویسیم خودمان را مجبور میکنیم تا خارج از مرزهای همیشگی و عادت هایمان بنویسیم.

تمرین کار را بهتر میکند. هر قدر که بیشتر سرصفحه مینویسیم بهتر میشویم. تمرین بیشتر همیشه خوب است.

ایده های جدید پیدا میکنیم. نمیتوانیم بگوییم که چند تا از پست های جدید از این راه ایجاد شده اند. با نگارش سه سرصفحه برای یک پست، معمولا یک چرخش روی عناوین قدیمی پیدا خواهید کرد و به ایده ای جدید برای آنها خواهید رسید.

قدم-5: تست A/B را برای سرصفحه های خود از طریق توئیتر با بازرایابی ایمیلی انجام دهید    

هر بار شما یک ایده را به جهان عرضه میکنید، در حال خلق فرصت هایی برای یادگیری چیزهای جدید هستید. مهارت های خود را با به آزمون گذاشتن سرصفحه های خود بهبود دهید.

با زمانبندی توئیت های مختلفی که مرتبط به یک پست با سرصفحه های مختلف است را انجام دهید. میتوانید از طریق قدم-4 مقاله فعلی این کار را بهتر انجام دهید. ترفند کار این است که از لینک سفارشی bit.ly یا سایر سرویس URL کوتاه استفاده کنید که به شما امکان می دهد تا کلیکهای صورت گرفته را ردگیری کنید. در پایان هر روز کلیک ها، توئیت های مجدد و پیامهایی که برای هر سرفصل گرفته اید را محاسبه کنید. کدام روش نوشتن سرصفحه بهتر جواب میدهد؟

روش مشابهی که میتوانید این آزمون را انجام دهید از طریق لیست ایمیلهای بازریابی ایمیلی است. بسیاری از نرم افزارهای بازاریابی ایمیلی به شما امکان آزمون A/B سرفصل ها و موضوعات ایمیل را میدهد. عادت کنید سرفصل هایی که مینویسید را با هم مقایسه کنید. از نتایج بدست آمده برای بهبود مهارت های نوشتاری خود استفاده کنید.

فراموش نکنید سرفصل خوب معادل ترافیک خوب است.

نوشتن سرفصل های خوب با اندگی تلاش و تمرین کار سختی نیست. سرفصلهایی که مبتنی بر سئو باشند منجر به انگیزش خواننده و عملکرد بهتر در نتایج جستجوها خواهند شد، کاری که هدف بسیاری از سایت هاست اما عده کمی موفق میشوند.

  • اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست
  • مطالب پیشنهادی
ساخت سایت کودکان
آموزش سایت کودکان

ساخت سایت کودکان

ساخت سایت کودکان می تواند در زمینه های متفاوت باشد که در ادامه حتما به آن می پردازیم ولی نکته ای که در طراحی سایت

بیشتر بخوانید »
  • نوشته های مفید
۲۰ ترفند حرفه‌ای جهت نوشتن CSS مدرن
۲۰ ترفند حرفه‌ای جهت نوشتن CSS مدرن
modir روشن اکتبر 18, 2019 بهینه سازی وب سایت
در این پست می خواهیم مجموعه ای از 20 کنفرانس مفید و بهترین شیوه ها را که توسط انجمن CSS توصیه می شود را به اشتراک بگذاریم. برخی از این موارد بیشتر برای مبتدی ها...
مشاهده کامل مطلب
نحوه رفع خطای سرور داخلی در وردپرس
نحوه رفع خطای سرور داخلی در وردپرس
modir روشن اکتبر 18, 2019 بهینه سازی وب سایت
اگر بیش از یک سال است که با محیط وب سر و کار دارید، احتمالا حداقل چند بار با HTTP 500 Internal Server Error  رو به رو شده اید. خطای سرور داخلی یکی از خطاهای...
مشاهده کامل مطلب
پنج راهنمای مهم نگارش سرصفحه برای ترافیک بیشتر سایت
پنج راهنمای مهم نگارش سرصفحه برای ترافیک بیشتر سایت
modir روشن اکتبر 18, 2019 بهینه سازی وب سایت
متغیرهای زیادی برای یک پست خوب وبلاگ وجود دارند. عنوان، سبک نوشتن و کیفیت کلی مطلب. اما اینها در قیاس با سرصفحه اهمیت کمتری دارند. به غیر از تمامی موارد که به آن اشاره شد،...
مشاهده کامل مطلب
آموزش css : قدرت css را در این تصاویر ببینید!
آموزش css : قدرت css را در این تصاویر ببینید!
modir روشن اکتبر 18, 2019 بهینه سازی وب سایت
امروز برای شما پنج تصویر پس زمینه را جهت نمایش قدرت CSS مدرن آماده نموده ایم. می توانید آنها را به عنوان تصاویر پس زمینه دسکتاپ، چشم نواز صفحات فرود و حتی پوسترهای چاپ شده...
مشاهده کامل مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *