خانه / افزایش چشمگیر بازدید سایت با این روش ها

افزایش چشمگیر بازدید سایت با این روش ها

امتیاز دهید
افزایش چشمگیر بازدید سایت با این روش ها
امتیاز دهید

روز به روز به تعداد سایت ها افزوده می شود و هر سایتی برای خود حرفی برای گفتن دارد ، به خصوص سایتهایی که همیشه در اولین صفحه گوگل باشند، اگر شما هم صاحب سایتی هستید که میخواهید سایتتان معروف و مشهور شود با ما همراه شوید، در این مقاله به چند روش برای بیشتر دیده شدن سایت ها می پردازیم.

 

۱ – هاستینگ قوی

برای این که وب سایت موفقی داشته باشید باید هاستینگ قوی و خوبی داشته باشید و بیشتر از همه برای آنهایی اهمییت دارد که هنوز وب سایتی ندارند ولی علاقه مندند تا وب سایتی را داشته باشند. پس از آنکه نام دامنه خود را انتخاب کردید، قدم بعدی شما انتخاب نوع هاستینگ تان می باشد. تعداد شرکت های خوب هاستینگ زیاد است که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید، ولی توصیه حرفه ای تر ما به شما، هاستینگ های وبلاگها می باشد.بله این نوع از هاستینگها، به شما اجازه می دهند تا ظرف مدت کوتاهی، وب سایتی حرفه ای از نظر ظاهر بر پا کنید. چرا این موضوع در مشهور ساختن وب سایت تان مهم است؟ جواب آن این است که بدون هاستینگی قوی، قادر نخواهید بود تا بازدید کننده زیادی را به وب سایت تان جذب کنید که به آن معناست اصلا شانسی نخواهید داشت تا وب سایتی محبوب داشته باشید، و به طور کلی در دنیای اینترنت موفق نخواهید بود.

البته گفتن کلمه هاستینگ خوب خیلی راحت تر از پیدا کردن آن است.زیرا صنعت هاستینگ در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است و این، به نوبه خود منجر به بوجود آمدن شرکتهای متعددی شده است که خدمات هاست مختلف به همراه قیمت متفاوت ارائه می دهند. ولی نباید در بعضی مواقع فریب روشهای بازاریابی را خورد که آنها را بهترین، در صنعت معرفی می کنند. توصیه ما به شما این است که با شرکتی همکاری نمایید که تجربه و شهرت خوبی در این بازار دارد.

وقتی صحبت از هاست به میان می آید، شما باید ویژگیهای مختلف پلن ها را با یکدیگر مقایسه نمایید. به این نکته توجه کنید که حداقل ۹۹ درصد زمان پایداری سرور تضمین شده باشد و پشتیبانی از مشتریان نیز براحتی صورت بگیرد. که بعدا مشکلی پیش نیاید، شما هرگز نمی دانید چه موقع به آنها نیاز خواهید داشت.  برخی از ارائه دهندگان هاست، به مشتریان خود اجازه آپلود فایلهای موسیقی و تصویری و … را نمی دهند حتی اگر شما مجاز به استفاده از آنها باشید. بسیار مهم است تا پیش از خرید پلن، از پشتیبان مشتری بخواهید تا چنین مسائلی را روشن کند. چیزهای دیگری که شما ممکن است برای پرسش در نظر بگیرید شامل این است که آیا اطلاعات ثبت نام دامنه محافظت خواهند شد یا نه و نیز چند آدرس ایمیل، در توافقنامه مجاز به ساخت می باشد. زیرا با توجه به این نکات پس از ثبت هاست دیگر این مشکلات پیش نخواهد آمد.

۲ – بهینه سازی وب سایت

برای آنکه در اینترنت موفق باشید و جزو برترین سایت ها باشید، وب سایت شما می بایست رتبه بالایی در موتورهای جستجوگر داشته باشد. برای موفقیت در این امر، شما باید تا جاییکه می توانید در مورد بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر (سئو)، مطلب یاد بگیرید. موضوع سئو، مبحث گسترده ای می باشد و می تواند در نگاه اول بسیار ترسناک باشد. ولی به محض آنکه با آن آشناییت پیدا کردید، قادر خواهید بود تا فورا از مزیت آن بهره مند شوید و از آن در بهتر شدن سایتتان استفاده کنید، احتمالا به این فکر خواهید کرد که چرا زودتر اینکار را شروع نکرده بودید. برای شروع، اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی مناسبی استفاده می کنید و همچنین اطمینان حاصل کنید که مطالب را هم برای خوانندگان خود می نویسید و هم برای موتورهای جستجوگر. نوشتن مطالب برای موتورهای جستجوگر مهم است، چرا که شما می خواهید به رتبه بالایی دست پیدا کنید و همچنین نوشتن مطالب برای خوانندگان نیز ضروری است چرا که شما می خواهید آنها را جذب کنید تا بار دیگر نیز به وب سایت تان سر بزنند.

وقتی خیالتان از بابت کلمات کلیدی و مطالب روی سایت تان راحت شد، وقت آن است تا شروع به ساختن لینک نمایید. موتورهای جستجوگر ارزش یک سایت و صفحات آن را با نگاه کردن بر تعداد لینکهای ورودی به آن صفحه و سایت مشخص می کنند. تبادل لینک، یکی از مرسوم ترین و موفقترین روشهای کسب رتبه خوب در موتورهای جستجوگر می باشد. انجام اینکار نیز راحت می باشد. تنها کافی است به وب سایتی که به آن علاقه دارید سر بزنید و از صاحب سایت سوال کنید که آیا تمایلی به تبادل لینک دارد – انجام اینکار، بیشتر از این نمی تواند پیچیدگی داشته باشد ، یا به سایتهایی که تبادل لینک انجام می دهند سر بزنید و این گزینه را امتحان کنید.

باید در نظر داشت که داشتن یک موضوع جالب و تک، روی صفحه وب سایت تان، می تواند روش خوبی برای جذب شریک در تبادل لینک باشد. برای مثال، چنانچه سایتی در مورد نام دامنه ها دارید، گذاشتن ابزار بررسی وجود نام دامنه، کار بسیار مفیدی می باشد. اینکار به احتمال زیاد منجر به دریافت لینکهای متعددی از سایت هایی، غیر از حیطه کاری شما خواهد شد و بازدید کنندگان دوباره برای بررسی وجود نام یک دامنه، به سایت شما باز خواهند گشت که باعث افزایش بازدید کننده و رنک شما می شود. سعی کنید تا فوق العاده خلاق باشید تا خودتان را از رقبایتان متمایز نمایید، زیرا گوگل به مطالب تک و جذاب و بازدید کننده بالا عملکرد خوبی نشان می دهد.

۳ – از سایت های اجتماعی بهره مند شوید

اگرچه سئو باید بخش بزرگی از بهینه سازی سایت شما باشد، ولی تمام آن را شامل نمی شود. سایت های اجتماعی، احتمالا به همان میزان مهم می باشند، چراکه آنها یکی از قویترین ابزارهای بازاریابی در دنیای کنونی می باشند. نقشه بهینه سازی شما در سایت های اجتماعی باید شامل چند چیز مختلف باشد. اول از همه، اطمینان حاصل کنید که مطالب سایت یا وبلاگ شما، مرتبط با آن سایت بوده و نیز قدیمی نباشند. به سایت های مشابه سر بزنید و در گفتگوها شرکت کنید و کامنت، پست یا مقاله ای را ارائه دهید – از اینکه بیان کنید در فکرتان چه می گذرد نهراسید. خودتان را در Facebook و MySpace و دیگر شبکه های اجتماعی نمایان کنید. سه سایت دیگری که می توانند برای بهینه سازی مناسب باشند عبارتند از Twitter، Flicker و YouTube. از دو تای آخری، در همه جا نمی توان استفاده کرد. اطمینان حاصل کنید که از آنها تنها زمانی استفاده می کنید که وقت آن فرا رسیده است – در غیر اینصورت، بیشتر از آنکه سود ببرید، به خودتان ضرر خواهید زد.

البته فراموش نکنید که هنگام استفاده از این سایت های اجتماعی، لینکی به وب سایت تان در این سایت ها قرار دهید. حتی با وجود آنکه لینک تان “nofollow” می باشد (مثلا نظیر facebook)، ولی همچنان بازدید کننده های موثری از آن خواهید گرفت. و نکته آخر اینکه، از سایت هایی استفاده کنید که براحتی بتوانید مطالبتان را ویرایش یا حذف نمایید.

۴ – مشارکت با بازدید کنندگان وب سایت

نکته ای که باعث می شود تا بازدید کنندگان سایت تان افزایش یابد این است که بگذارید آنها نیز سهیم باشند. از سلایق شخصی خود بنویسید و نترسید که سئوالی را مطرح کنید. اگر اینکار را مناسب نمی بینید، روش دیگری را پیدا کنید تا مشارکت بازدید کنندگان تان را بالاتر ببرید. اینکار به احتمال زیاد منجر به صحبت کردن مردم درباره سایت شما خواهد شد. مردم مایلند تا در رقابت شرکت کنند. مهم نیست جایزه آن چه می باشد – خصلت آدمها به این نحو است.

روشهای آسان دیگر برای مشارکت بازدید کنندگان تان، برپایی یک تالار گفتگو یا انجمن بر روی وب سایت یا آنکه افزودن امکان نظر دهی یا ارسال مقاله و مطلب می باشد. هرکسی می خواهد نظر شخصی خود را در مورد موضوع مطرح شده بیان کند، و با دادن این امکان به آنها، شما شانس بازگشت بازدید کننده را برای خواندن نظرات داده شده در خصوص پست یا کامنت ارسالی، بالاتر خواهید برد. حتی در مواقعی که بحث داغ می شود، شما این شانس را خواهید داشت تا بازدید کنندگانی از دیگر وب سایت ها داشته باشید.

۵ – تاکید بر کارآمدی در طراحی وب سایت

سرمایه گذاری در طراحی یک سایت خوب، مهم تر از آن چیزی است که برخی از مردم در مورد آن فکر می کنند. با طرحی زیبا برای وب سایت تان، شما اعتماد بیشتری را در بین بازدید کنندگان تان بدست خواهید آورد. موضوع مهمی که نباید فراموش شود آن است که بیش از حد نیز به طراحی اهمییت ندهید. اگر کسی نتواند براحتی بفهمد چطور از سایت تان استفاده کند، دیگر مهم نیست شما چقدر زمان صرف طراحی وب سایت تان کرده اید. اجازه دهید کاربرانی که آشنایی کمتری نیز با اینترنت دارند بتوانند در سایت تان شروع به گشت و گذار نمایند. چنانچه اینکار برای آنها راحت باشد، برای سایر بازدید کنندگان نیز راحت خواهد بود.

بسیار دشوار است تا دقیقا بگوییم طراحی زیبا و کارا شامل چه چیزهایی می شود. چیزی که برای یک نفر زیباست، برای فرد دیگر وحشتناک است. ولی در این حال، استانداردهایی نیز در طراحی وب سایت وجود دارد و چنانچه شما از آنها پیروی و استفاده کنید، به شما تضمیین داده خواهد شد که اکثر کاربران سایت شما، راضی خواهند بود. از جمله طرح های استاندارد، می توان به طرح تقارن،چند ستون بندی شده، تصویر بزرگ، و فضاهای خالی زیاد و استفاده از رنگ سفید اشاره کرد.

چنانچه قصد دارید تا در حاشیه امنیتی قرار داشته باشید، در اینصورت بهتر است تا طرحی را برای وب سایت تان انجام دهید که ویژگیهای اصلی سایت تان، براحتی در تمام صفحات قابل دسترس باشد. سعی کنید تا از استانداردهایی در کد نویسی استفاده نمایید و از انیمیشن های فلش پرهیز کنید. برخی اوقات، کاربران، تنظیمات مرورگر خود را جوری تنظیم کرده اند که امکان مشاهده فایل فلش وجود ندارد یا اصلا قادر به پخش فلش نیستند یا ممکن است با گوشی همراه آمده باشند، که به این معناست شما بازدید کننده های با ارزشی را از دست خواهید داد. سعی کنید تا خودتان را جای بازدید کننده قرار دهید و مثل او فکر کنید. در اینصورت، سایت تان روز به روز مشهورتر و محترم تر خواهد شد. خوشحال شدیم که تا اینجا با ما همراه بودید.

 

اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفاً به آن ستاره بدهید

امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در twitter
تـوئیـتر
طراحی سایت در تهران
وبلاگ

طراحی سایت تهران

طراحی سایت در تهران یکی از خدماتی است که امروزه با توجه به افزایش جمعیت این شهر؛ از استقبال بالایی برخوردار است. طراحی چنین سایتی

ادامه مطلب »

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید : 02133720934