خانه / بهترین روش های بازاریابی

بهترین روش های بازاریابی

5/5 - (1 امتیاز)
بهترین روش های بازاریابی
5/5 - (1 امتیاز)

به نام خدا

در این بخش از مطالب وبلاگ سایت سازی می خواهیم بهترین راه و روش های بازاریابی را برسی کنیم.

۱- آگهی شما باید نظرات را جلب کند!

از آگهی های جالب استفاده کنید. برای مثال به آگهی های زیر توجه کنید. ما هر کجا آن ها را ببینیم نظرمان به سمت آن ها جلب خواهد شد:

یک نمونه تبلیغ جالب

یک نمونه تبلیغ جالب

 

 

 

تبلیغ هدفمند

همین طور که دقت کردید این تبلیغات واقعا جالب و خلاقانه هستند. ما نیز باید از همین نوع تبلیغات استفاده کنیم.

۲- از هر نوع تبلیغاتی استفاده کنید!

فقط به یک نوع تبلیغ بسنده نکنید. برای مثال هم در وب سایت ها تبلیغ کنید و هم در شبکه های اجتماعی. استفاده از یک نوع تبلیغ می تواند مشتریان شما را محدود کند.

۳- با توجه به کسب و کار خود مناسب ترین راه تبلیغ را انتخاب کنید!

شاید کسب و کار شما مربوط به فروش جزوه ها و فابل های آموزشی باشد. در این صورت تبلیغ در یک سایت فروش خودرو اصلا کار مناسبی نیست! فرض کنید یک اپلیکیشن اندروید دارید که نیاز به تبلیغ دارد. در این صورت بهتر است در سایت های دانلود بازی و برنامه های اندروید تبلیغ کنید. شبکه های اجتماعی و مخصوصا کانال های تلگرامی را فراموش نکنید! به نظر من کم هزینه ترین راه کسب درآمد همین شبکات اجتماعی هستند.

ما فقط روی تبلیغات وب سایت ها و محیط های مجازی تمرکز نمی کنیم. اگر می خواهید برای فروشگاه خود تبلیغ کنید، مطمئنا تبلیغات نوتیفیکیشنی مناسب نخواهد بود! ما باید تبلیغات خود را در شهر خودمان انجام دهیم زیرا هیچ کس از یک شهر دیگر برای خرید کالا به شهری دیگر نمی رود (مگر این که کالا را به صورت پستی بفرستیم یا کالا ها بسیار کمیاب باشند).

۴- تجربه خوبی را به مشتریان خود ارائه بدهید!

همواره سعی کنید مشتریانتان رضایت کافی را از خدمات شما داشته باشند. فرض کنید یک مشتری دارید. این مشتری از خدمات شما راضی است و می رود و تجربیات خوب خود را با دیگران به اشتراک می گذارد. دیگران نیز همواره دنبال تجربیات و خدمات بهتری هستند. پس به طرف خدمات شما می آیند! اما اگر مشتری های شما از کار و خدمات شما ناراضی باشند، به جای این که کسب و کار شما را به عنوان یک خاطره خوب به یاد داشته باشند و آن را به دیگران معرفی کنند، از کسب و کار شما به بدی یاد می کنند و مشتریان جدید احتمالی شما را از بین می برند.

۵- از تبلیغات متفاوت و ماندگار استفاده کنید!

تبلیغات خود را روی تیکت های تبلیغاتی پخش نکنید. هیچ کس به تیکت های تبلیغاتی توجهی نمی کند. همه افراد بلافاصله بعد از گرفتن تیکت ها ان ها را بیرون می اندازند. به جای استفاده از تیکت ها، از وسایل ماندگار تری همانند تقویم ها، خودکار ها و … استفاده کنید. هر بار که یک فرد از دفتر یا خودکاری که تبلیغات شما روی آن درج شده است استفاده می کند، لوگو و نام شرکت شما را می بیند و خود به خود در یاد او ماندگار می شوید! یک فرد هرگز کالایی را که قابل استفاده است دور نمی ریزد پس تبلیغ شما هنوز باقیست!

۶- مشتریان خود را نگه دارید و به مشتریان دائمی تبدیل کنید.

حتما یک راه ارتباطی با مشتریان خود داشته باشید. برای مثال یک کانال تلگرام یا یک خبرنامه می تواند مشتریان قدیمی را به مشتریان همیشگی تبدیل کند. همیشه خدمات قبلی خود را به مستریان قدیمی خود بگویید. هزینه فروش کالا یا جذب یک مشتری جدید تقریبا ۶ برابر فروش کالا به یک مشتری قدیمی است.

۷- فعالیت رقیب های خود را مورد برسی قرار دهید و همیشه یک قدم جلوتر باشید.

واضح است که چند فکر بهتر از یک فکر کار می کند. ممکن است ایده ای ب ذهن من برسد که این ایده به ذهن شما نرسد و برعکس. به همین دلیل ممکن است فکر ها و ایده هایی به ذهن رقبای شما برسد که به ذهن شما نرسد و این ایده بتواند تمام مشتریان شما را به طرف رقیب شما جذب کند در این حالت باید همیشه فعالیت های رقیب را زیر نظر داشت و هموارهیک قدم جلوتر از رقیب بود.

۸- به دنبال راه های ارزان تبلیغ بگردید.

این که یک شرکت بزرگ از فلان راه تبلیغ استفاده می کند دلیل نمی شود که این راه بهترین راه تبلیغ است. همیشه گرانترین راه بهترین راه نیست! شرکت های بزرگ برای کار های بزرگ سرمایه گذاری می کنند و طبیعتا سطح تبلیغات آن ها باید از سطح تبلیغات ما بیشتر باشد.

اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفاً به آن ستاره بدهید

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در twitter
تـوئیـتر
ساخت سایت انتشارات
طراحی سایت

ساخت سایت انتشارات

امروزه بازار کتاب به دنیای شلوغ و پُر چالشی تبدیل شده  با وجود محاسن زیاد کتاب‌های الکترونیکی، بازهم بسیاری از افراد به دنبال کتاب‌های چاپی

ادامه مطلب »
طراحی سایت هلدینگ
طراحی سایت

طراحی سایت هلدینگ

طراحی سایت هلدینگ یکی از زمینه های بسیار پرکاربرد طراحی وبسایت می باشد. وب سایت هلدینگ درواقع در زمره ی وب سایت های شرکتی قرار

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید : 02133720934