خانه / چگالی کلمات کلیدی چیست؟

چگالی کلمات کلیدی چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)
چگالی کلمات کلیدی چیست؟
5/5 - (1 امتیاز)

چگالی کلمات کلیدی یک معیار است که هر چه بیشتر باشد بهتر است. چگالی کلمات کلیدی به درصد % محاسبه می شود و عددی بین ۱ تا ۱۰۰ است که هر چه این عدد بیشتر باشد کلمه کلیدی چگالی بیشتری دارد. البته این نکته هم قابل ذکر است که اگر چگالی یک کلمه کلیدی خیلی زیاد باشد ممکن است گوگل (یا موتور ها جست و جوی دیگر) آن را به عنوان اسپمر شناسایی کنند و سایت به شدت در موتور جست و جو افت رتبه کند و یا به کلی از نتایج موتور جست و جو حذف شود.

امروزه چگالی کلمات کلیدی نقش بسیار کمی در رتبه سایت دارد اما به هر حال در نمایش سایت در صفحه اول تاثیر گذار خواهد بود.

چگالی کلمات کلیدی چگونه محاسبه می شود؟

چگالی کلمات کلیدی چیست؟

 

چگالی کلمات کلیدی نسبت استفاده از یک کلمه در متن نسبت به کل کلمات موجود در محتوا است.

فرمول محاسبه چگالی کلمات کلیدی:

(تعداد دفعات استفاده از کلمات کلیدی در متن/تعداد کل کلمات متن)×۱۰۰

برای مثال فرض کنید صفحه ما دارای ۱۰۰۰ کلمه است و از این ۱۰۰۰ کلمه ۵۶ کلمه، کلمات کلیدی هستند. در این صورت ۵۶ را بر ۱۰۰۰ تقسیم میکنیم و حاصل را در ۱۰۰ ضرب میکنیم. عدد به دست آمده (۵.۶) به درصد است.

آیا استفاده از کلمات کلیدی راه مناسبی است؟

چگالی کلمات کلیدی در سئو

 

اواخر سال ۱۹۹۰ بود که چگالی کلمات کلیدی یکی از مهم ترین فاکتور های رتبه بندی توسط گوگل (و دیگر موتور های جست و جو بود). وقتی وبمستر ها متوجه این موضوع شدند از این فاکتور استفاده غلط کردند و مطالب خود را طوری نوشتند که به قدری از کلمات کلیدی استفاده می کردند که خواندن متن توسط کاربران بسیار سخت و دشوار و حتی بعضی مواقع غیر ممکن می شد. همین جا بود که این فاکتور ارزش و اهمیت خود را روز به روز از دست داد و اکنون بسیار کمرنگ تر از گذشته است.

با این حال باز هم یکی از فاکتور های موتور های جست و جو به شمار می رود و باید از آن استفاده کرد. اما باید توجه داشته باشیم که چگالی کلمات کلیدی خیلی هم زیاد نباشد زیرا ممکن است به عنوان اسپمر شناسایی شویم.

اگر از وردپرس استفاده می کنید می توانید از افزونه yoast seo جهت کنترل این موضوع استفاده کنید. این افزونه چگالی کلمات کلیدی را محاسبه می کند و در  صورت زیاد بودن آن اخطار می دهد.

همچنین اگر سایت شما وردپرسی نیست می توانید از ابزار Keyword Density Analyzer Tool جهت محاسبه چگالی کلمات کلیدی استفاده کنید.

بهترین چگالی برای کلمات کلیدی چه مقدار است؟

چگالی کلمات کلیدی

 

بهترین چگالی درصدی بین ۱ تا ۳ است. اگر کلمات کلیدی شما چگالی بین ۱ تا ۳ داشته باشند بهترین هستند و در نمایش سایت شما در صدر جست و جو ها نتیجه زیادی خواهد داشت.

بهترین مکان برایاستفاده از کلمات کلیدی کجای متن است؟

استفاده از کلمات کلیدی در ابتدای متن بهتر از هر جای دیگر است. مثلا اگر متن ما ۱۰۰۰ کلمه داشته باشد استفاده از کلمات کلیدی در ۴۰۰ کلمه اول مفید تر خواهد بود. البته نباید پاراگراف اول پر از کلما کلیدی باشد و پاراگراف های بعدی بدون کلمات کلیدی!

اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفاً به آن ستاره بدهید

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در twitter
تـوئیـتر
طراحی سایت کفش
طراحی سایت

طراحی سایت کفش

طراحی سایت کفش یکی از مسائلی است که امروزه مورد توجه قرار فروشندگان کفش و تولیدکنندگان کفش قرار گرفته است. اگر مغازه دار هستید یا

ادامه مطلب »
طراحی سایت چاپخانه
طراحی سایت

طراحی سایت چاپخانه

طراحی سایت چاپخانه یکی از خدماتی است که سایت سازی به مشتریان خود ارائه می دهد. فرآیند چاپ خود شامل زوایای گوناگونی می باشد. چاپخانه

ادامه مطلب »
طراحی سایت سوپرمارکت
طراحی سایت

طراحی سایت سوپر مارکت

طراحی سایت سوپر مارکت می تواند انتخابی بسیار هوشمندانه برای فعالان در زمینه فروش مواد غذایی باشد. استراتژی فروش آنلاین در کنار فروش فیزیکی محصولات

ادامه مطلب »
سایت ساز شرکتی
طراحی سایت

سایت ساز شرکتی

سایت ساز شرکتی موضوعی است که در این مقاله قست داریم تا به آن بپردازیم.بعد از تصمیم برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید : 02133720934