خانه / چرا سئویی که انجام میدهم کار ساز نیست؟ ( دلایل شکست سئو )

چرا سئویی که انجام میدهم کار ساز نیست؟ ( دلایل شکست سئو )

5/5 - (1 امتیاز)
چرا سئویی که انجام میدهم کار ساز نیست؟ ( دلایل شکست سئو )
5/5 - (1 امتیاز)

به نام ایزد توانا

شاید شما هم با مشکل عدم موفقیت سئوی سایت خود مواجه شده اید. اما علت چیست؟ چرا پس از تلاش بسیار باز هم سایت وارد صفحه اول موتور های جست و جو نشده است؟ با سایت سازی همراه باشید تا در ادامه دلایل اصلی این اتفاق را مورد برسی قرار دهیم.

وقت کمی را صرف کردید!

علت شکست سئو چیست؟

 

بیشتر صاحبان وب سایت ها، در ابتدای کار طراحی سایتشان بسیار پر ذوق و شوق هستند اما پس از گذشت کمی زمان و عدم نتیجه از تلاش های خود امیدشان را از دست می دهند و دیگر از کار خود دست می کشند و همه تلاش ها و زمان و هزینه هایی را که در گذشته صرف این کار کرده بودند را از دست می دهند.

این یک حقیقت است که سئوی اصولی و گام به گام و برنامه ریزی شده سایت ممکن است ماه ها به طول بیانجامد. پس اولین شرط در سئوی سایت صبر و شکیبایی است. هرگز نباید از تلاش خود دست کشید!

بروز نبودن اطلاعات مهندسین سئو

سئوی ناقص چیست؟

 

در بیشتر کار ها با گذشت زمان فرد حرفه ای تر می شود و مهارت بیشتری پیدا می کند اما یک مهندس سئویی که بعد از کمی مطالعه و تحقیق و دست یافتن به دانش قابل قبول در زمان خود دیگر دست از مطالعه می کشد، درست برعکس این حالت را دارد. زیرا همان طور که گفتیم، موتور های جست و جو هر چند وقت یک بار اصول رتبه بندی خود را عوض می کنند و مهندسین سئو می بایست هر چند وقت یک بار این فاکتور ها را مرور کنند و بر اساس آن ها کار خود را انجام دهند.

پس اگر شما از اطلاعات قدیمی برای سئوی سایت خود استفاده می کنید و یا یک مهندس سئوی قدیمی را استخدام کرده اید مطمونا سئوی شما تاثیر گذار نخواهد بود.

اما این موضوع زمانی به فاجعه تبدیل می شود که بیشتر اصولی که قبلا مورد استفاده قرار می گرفتند امروزه به عنوان سئوی کلاه سیاه شناخته می شوند و استفاده از آن ها عواقبی جبران نا پذیر در پی خواهد داشت. اگر شما از سئوی کلاه سیاه استفاده کنید خطر حذف شدن بخشی از وب سایت شما و یا کل سایت شما از موتور های جست و جو وجود خواهد داشت.

جهت دیدن آخرین معیار های گوگل برای رتبه بندی سایت ها می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

معیار های گوگل جهت رتبه بندی سایت ها

عدم انجام کار ها به طور منظم و مداوم

آپدیت نبودن منظم سئو عامل اصلی ناکام ماندن سئو

اگر می خواهید سایتتان پیشرفت کند باید همه چیز با برنامه ریزی پیش برود. متاسفانه بیشتر افراد فکر می کنند که عملیات سئو فقط یک بار انجام می شود اما خیر! رقابت شدید است و برای بالا ماندن باید عملیات سئو به طور مداوم انجام شود. مهم نیست که وارد صفحه اول گوگل یا موتور های جست و جوی دیگر شویم. مهم این است که اول شویم و اول بمانیم!

شاید بعضی مهندسین سئو به شما بگویند که در مدت زمانی نسیتا کم عملیات سئو را انجام می دهند اما این یک حقیقت است که عملیات سئو زمان بر است و باید به صورت مداوم انجام شود. قول این افراد را نخوید! این افراد معمولا از روش های کلاه سیاه استفاده می کنند.

برنامه ریزی و نظم در کار ها را نیز نباید فراموش کرد. برای مثال باید هر روز تعداد خاصی مطلب (حداقل ۱ مطلب) در سایت خود منتشر کنید.

مطلب گذاری و تولید محتوا به طور منظم یکی از اصلی ترین کار ها است که باید به صورت برنامه ریزی شده پیش برود.

عدم داشتن بودجه و یا عدم تمایل به دست و دل بازی

شکست خوردن سئو

 

در طراحی و راه اندازی سایتتان خسیس نباشید! عملیات سئو ممکن است خیلی هزینه بر تر از آنچه باشد که به نظر می رسد. بهتر است قبل شروع عملیات سئوی سایت از چند مهندس سئوی مختلف مشاوره بگیرید و بهترین راه را انتخاب کنید. بیشتر افراد و شرکت ها بودجه واقع بینانه ای ندارند و به همین دلیل بعد از کمی فعالیت نتیجه مطلوبی به دست نمی آورند.

عدم استفاده از همه فاکتور های سئو

آموزش سئو سازی سایت

 

سعی کنید از همه فاکتور های سئو استفاده کنید. همیشه سعی کنید مشکلات و نواقص سایتتان را مورد برسی قرار دهید. می توانید از طریق نرم افزار های مختلف سئوی سایت خود را مورد برسی قرار دهید و نواقص آن را شناسایی کرده و اقدام به رفع آن ها کنید. البته این کار به صورت دستی هم امکان پذیر است که کمی سخت و زمان بر است.

نتیجه گیری کلی

علت اصلی نتیجه نگرفتن از سئو

 

سئوی سایت کار ساده ای نیست اگر پشتکار آن را ندارید آن را به یک مهندس سئوی خوب بسپارید!

اگر می خواهید کار را به یک مهندس سئو بسپارید، از بین افراد متخصص بهترین و بروز ترین را انتخاب کنید.

اگر می خواهید بهترین را انتخاب کنید دست و دل باز باشید. برای راه اندازی کسب و کار های بزرگ و کسب درآمد باید بودجه زیادی داشت و مقدار زیادی پول هزینه کرد.

هرگز عملیات سئو را قطع نکنید. حتما یک فرد را که با سئو آشنایی کامل دارد به عنوان تولید کننده محتوای اختصاصی استخدام کنید.

همیشه برنامه ریزی داشته باشد و هرگز از تلاش خود دست نکشید که ممکن است همه زحمات شما یک روزه به باد برود!

اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفاً به آن ستاره بدهید

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در twitter
تـوئیـتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید : 02133720934