در دنیای امروز که اکثریت مردم برای کسب علم، نکات و آموزشات و تحقیقات خود به اینترنت رجوع می کنند، ساخت سایت آموزشگاه می تواند به عنوان امری ضروری تلقی شود. می توانید به برگذاری کلاس های مجازی و دوره های آموزشی بپردازید که به عنوان آینده دار ترین و بهترین روش های آموزشی محسوب می شوند. از مهم ترین مزیت های آموزش آنلاین و مجازی نسبت به آموزشگاه های سنتی، محدود نشدن مشتریان در منطقه و شهر آموزشگاه است که باعث می شود هر کس در هر نقطه ای از کشور و جهان قادر به استفاده از خدمات آموزشی شما باشد.

بنابراین امکانات مورد نیاز برای آموزش های مجازی قادرند به دو صورت مستقل و سنتی و ترکیبی از این دو طراحی شوند. همچنین می توانید علاوه بر داشتن آموزشگاه و معرفی دوره های حضوری، امکاناتی نظیر دوره های آموزشی رایگان و دوره های آموزشی با اخذ شهریه یا حق اشتراک و کلاس های مجازی با قابلیت گفتگوی آنلاین استاد و فراگیران، امکان برگزاری آزمون های آنلاین و ... را نیز ایجاد کنید.

ویژگی های ساخت سایت آموزشگاه

تمامی مراکز آموزشی، مؤسسات، مهد کودک ها، مدارس، کلاس های زبان، کلاس های کنکور، معلمان و اساتید می توانند برای کار و فعالیت های خود از سایت آموزشی استفاده کنند. در زیر با برخی از ویژگی های مهم در ساخت سایت آموزشگاه آشنا خواهیم شد: 

  • معرفی آموزشگاه:

مهم ترین ویژگی در ساخت سایت آموزشگاه، بخش معرفی موسسه یا آموزشگاهی شما می باشد. باید در این بخش امکانات تخصصی مناسب از جمله تاریخچه آموزشگاه، دوره ها و مدارکی که آموزشگاه شما ارائه می دهد و دیگر موارد نظیر معرفی مدرسان و... قرار داده شود. این اطلاعات عموما در صفحات درباره ما و معرفی می باشند. در واقع  وجود این بخش ها باعث معرفی بهتر شما نزد بازدید کنندگان و دانشجویان شما می شود و آن ها را جهت معرفی  آموزشگاه شما به دیگران تشویق می کند.

  • بخش اخبار و مقالات:

در این بخش افراد،بازدیدکنندگان، دانشجویان و ... را از همایش ها، آخرین خدمات، دوره ها، پکیج های جدید، تخفیف ها و دوره های ویژه  خود آگاه کنید. با اینکار دیگر نیازی به اعلام اخبار مربوطه به تمام بخش ها ندارید و به راحتی آن ها را از مهمترین اخبارها آگاه می سازید. همچنین می توانید برخی مقالات آموزشی و جالب را در این بخش قرار دهید که باعث دیده شدن صفحه شما در جستجوی گوگل و جذب بازدید کننده می شود.

  • معرفی دوره:

دوره های آموزشی خود را به بازدیدکنندگان و دانشجویان خود معرفی کنید. می توانید در این بخش سرفصل ها، زمان برگذاری، نام مدرس، نوع پرداخت و میزان هزینه هر دوره را به همراه پیش نیازهای آن قرار دهید.

  • فروشگاه آنلاین و پرداخت اینترنتی:

اگر قصد فروش کالایی نظیر جزوات درسی، کتاب، سی دی های آموزشی و ... را دارید می توانیم صفحه فروشگاه را نیز برایتان طراحی کنیم و همچنین با ایجاد درگاه بانکی قادر هستید تا مبالغ مربوط به پرداخت شهریه دوره و...  را نیز به صورت آنلاین دریافت کنید.

  • بخش صدور مدارک:

اگر آموزشگاه شما بعد از اتمام دوره ها کارنامه و یا مدارکی را جهت تایید دانشجو ارائه می دهد، پیشنهاد ما ایجاد بخش صدور مدارک است در این بخش هنرجو می تواند به راحتی فایل مربوط به کارنامه خود را دانلود و آن را مشاهده نماید.

  • گالری تصاویر:

می توانید تصاویری از بخش های مختلف آموزشگاه و امکانات خاصی که مردم را به موسسه شما علاقه مند می نماید را در این بخش قرار دهید.

  • انجمن گفتگو:

با طراحی انجمن گفتگو مدرس و دانش آموزانش می توانند به راحتی و از طریق پنل گفتگو با هم ارتباط داشته و مدرس قادر است به رفع اشکال و سوالات  آن ها بپردازد.

  • نظرسنجی:

حتما برای شما هم پیش آمده که قبل از ثبت نام دوره های درسی از افرادی که آن دوره ها را گذرانده اند در مورد سطح پیشرفت و کارآمد بودن و دیگر مسائل سوال کنید. با قرار دادن بخش نظرات بازدیدکنندگان و هنرجویان می توانند از نظرات و پیشنهادات افرادی که پیش تر این دوره را گذراندن استفاده کنند، در نتیجه وجود این بخش در ثبت نام بازدید کننده در دوره های آموزشی شما بسیار تاثیر گذار است.

  • بهینه سازی:

سئو   وب سایت به این معنا است که سایت شما در زمان جستجوی کلمات کلیدی در گوگل مانند دوره های آموزشی، بهترین موسسه زبان و... در صفحۀ اول آن نمایش داده شود.  اینکار باعث بالا رفتن تعداد بازدیدکنندگان سایت آموزشی شما شده و در نتیجه راهی برای کسب درآمد جدید از طریق دریافت تبلیغات می گردد شما قادرید سایت خود را به ناحیه های مختلف تقسیم کرده و بسته به آن ناحیه هزینه متفاوتی را برای تبلیغ دریافت کنید.

نکته داشتن یک سایت آموزشی خوب و ایده آل به تنهایی کافی نیست بلکه زنده تزریق مطالب و زنده نگه داشتن آن می تواند  باعث جذب مخاطبان به وب سایت شما شود. بنابراین سایت سازی امکاناتی را در ساخت سایت آموزشگاه شما فراهم می کند تا به راحتی قادر به  بروز رسانی و مدیریت مطالب آن باشید.

اگر قصد ایجاد ساخت سایت آموزشگاه خود را دارید همین الان اقدام کنید، همکاران ما علاوه بر مشاوره و پشتیبانی رایگان  خدماتی نظیر تعرفه های مختلف برای ساخت سایت و طراحی اختصاصی را نیز برای شما در نظر گرفته اند.

مطالب مرتبط: