خانه / وبلاگ / الگوریتم هیلتاپ چیست؟

الگوریتم هیلتاپ چیست؟

الگوریتم هیلتاپ

گوگل با انتشار الگوریتم های مختلف سعی دارد که در مسیر کامل شدن گام بردارد. این الگوریتم ها یک سری دستور العمل های ثابت است که به وسیله آن ارزش و اعتبار سایت سنجیده می شود.برای اینکه یک سئو کار موفق باشید، بهترین کار دنبال کردن از الگوریتم هایی است که توسط گوگل معرفی شده اند. یکی دیگر از الگوریتم های آن، الگوریتم هیلتاپ نام دارد.این الگوریتم به عنوان اولین و مهمترین الگوریتم شرکت گوگل است که تاثیر بسیاری بر سئو سایت نیز دارد، که به آن الگوریتم تپه هم گفته می شود.

الگوریتم(هیلتاپ)hiltop:

الگوریتم(هیلتاپ)hiltop

مطلب مرتبط: الگوریتم گوگل دنس (Google Dance)

. الگوریتم هیلتاپ  یکی از مهمترین و قدیمی ترین الگوریتم های موتور جستجوی گوگل است که به عنوان مدیر در شرکت گوگل شناخته شده است.

الگوریتم هیلتاپ سیستمی است که در کنار PageRank به شناسایی سایت های با اعتبار و حرفه ای میپردازد. این الگوریتم با ورود به شرکت گوگل تاثیرات قابل توجهی روی موتورهای جستجو آن نیز گذاشت. یکی از تاثیر گذار ترین الگوریتم های موتور های جستجو برای نمایش سایت ها در صفحات بالاتر و رده بندی همین الگوریتم هیلتاپ میباشد. این الگوریتم در سال ۲۰۰۳ معرفی شد و ۱۷ سال از تولید الگوریتم هیلتاپ میگذرد و همچنان پس از این همه سالها این الگوریتم تاثیرات بسیار قابل توجهی از زمان معرفی اش تا به حال بر روی نتایج موتور جستجو گوگل داشته است.

شناسایی دایرکتوری های معتبر به منظور معرفی و ارائه سایت های مختلف از اهداف اصلی این الگوریتم است اما دایرکتوری ها درواقع انباری از اطلاعات مهم از صفحات اینترنتی هستند. موتور گوگل این سایت ها را بررسی میکند و اعتبار و ارزش آنها را مشخص مینماید. پس از تایید یک سایت به عنوان مرجع معتبر صفحاتی که در الگوریتم گوگل معرفی شده بودند شانس و فرصت بسیاری برای کسب جایگاه والایی در نتایج گوگل دارند. به زبان ساده تر می توان گفت که این الگوریتم تمام صفحات اینترنتی را در اختیار خود دارد و به بررسی و آنالیز آنها می پردازد و سایت های بهتر و با کیفیت را به عنوان یک منبع و مرجع برای سایت های دیگر می داند و دریافت لینک از آنها بسیار با اهمیت است و رتبه سایت شما را هم بالا می برد.

ما با داشتن دانش الگوریتم هیلتاپ که یکی از الگوریتم های قدیمی است میتوانیم رفتار امروزی و حال سئو را توضیح دهیم و به عنوان دانش اولیه و پایه برای فهم سئوی مدرن ان را به کار گیریم.

این الگوریتم به هنگام محاسبه به منظور ارتباط مطلب از عناوین و مصرف های یک صفحه نیز کمک می گیرد.  بر اساس این سیستم ، عنوان های صفحه ارزش و اهمیت بیشتری نسبت به لینک های خارجی یا داخلی به سند ها می دهد. بر این پایه باید گفت یک تیم سئو در باید به اهمیت مصرف ها در رتبه بندی سایت و سئو توجه زیادی نیز کند.

تاثیر این الگوریتم بر سایت های گوناگون:

الگوریتم هیلتاپ

 

مطلب مرتبط: الگوریتم گوگل تگ منیجر (GOOGLE TAG MANAGER)

 

الگوریتم قدیمی هیلتاپ گوگل، تأثیر بسیار عمیقی بر سئو گذاشت.از این الگوریتم میتوان فهمید که لینک هایی که از سمت سایت هایی با دامنه .edu بدست امده باشد، لینک هایی که از دایرکتوری های بسیار مهم و اصلی (yahoo و…) گرفته شده باشد و لینک های به دست آمده از سایت هایی که با رتبه بالا در ارتباط باشند تمامی باعث پیشرفت در رتبه سایت می شوند.

در این الگوریتم تعداد و کیفیت لینک های خارجی، راه و روش مناسبی برای تعیین اعتبار صفحات وب است.

این الگوریتم قدیمی هیلتاپ باعث شده است تا سئو کاران به فکر  مخفی کردن ارتباط مالکیت سایت ها و ایجاد دایرکتوری های شخصی بیافتند. در نتیجه با استفاده از IP های مخصوص برای هر سایت و پنهان کردن اطلاعات مالک دامنه سعی می کردند تا مساوی و یکسان بودن مالکیت سایت های خود را مخفی کنند.در چنین حالتی شبکه هابی با سایت هایی با مالکیت یک مشترک به وجود آمدند که تعداد آن ها حتی به صد ها سایت می رسید. این شیوه در حال حاضر با عنوان شبکه خصوصی لینک یا pbn شناخته میشود که اگر توسط گوگل شناسایی شوند باعث جریمه های سنگین و حذف سایت از نتایج گوگل نیز میشوند.

الگوریتم هیلتاپ و کاربرد و ساختار آن

این الگوریتم قدیمی با داشتن ویژگی های بسیار زیاد و مهمی توانسته است تا یک الگوریتم مرتبط سنج قدرتمندی باشد.این الگوریتم شباهت زیادی به  الگوریتم پیج رنک گوگل نیز دارد ولی:

پیج رنک رتبه بندی را در تمام وب سایت اعمال می کند و صفحات را بر پایه آن رتبه‌بندی می‌کند اما الگوریتم هیلتاپ صفحات تخصصی و حرفه ای را هدف قرار میدهد؛در اصل الگوریتم هیلتاپ صفحات تخصصی مخصوصی را رتبه بندی میکند.

مطلب مرتبط: الگوریتم گوگل فرد (Google Fred)

دلیل اهمیت الگوریتم هیلتاپ چیست؟

 دلیل اهمیت الگوریتم هیلتاپ چیست

مطلب پیشنهادی: سئو چیست؟ چرا به سئو نیاز داریم؟

 

پس از معرفی الگوریتم هیلتاب  پیوندهایی که از دایرکتوری های بزرگ و با قدرتمند می آیند ، قدرت و رتبه والایی را به سایت منتقل می کنند. الگوریتم هیلتاپ همواره در جهت توسعه پیچ رنک و ارزیابی اقتدار و رتبه صفحه تأثیرگذار میباشد. در واقع این الگوریتم است که با توجه به لینکی که دریافت کرده اید به شما ارزش می دهد و سایت شما رتبه بالاتری را دریافت می کند.

اصلی ترین دلیل استفاده گوگل از این مدل الگوریتم ها یافتن صفحات تخصصی و بسیار حرفه ای نیز می باشد.

نقش الگوریتم هیلتاپ در سئوی حال حاضر و امروزی:

متاسفانه امروزه این الگوریتم جزو بازنشستگان شرکت گوگل میباشد و چندین سال است که دیگر هیچ فعالیتی در شرکت ندارد. الگوریتم قدیمی هیلتاپ مانند گذشته دیگر کارایی ندارد و ثبت لینک در دایرکتوری های مهم و بارزش برای سایت شما ایجاد نمیکند اما هدفی که گوگل در سالهای گذشته به دنبال آن بوده است page authority یا همان اعتبار صفحه میباشد. امروزه هر صفحه یا سایتی میتواند سایت یا صفحه مهم و ارزشمندی برای ساختن لینک باشد، اما شرطی وجود دارد، به شرطی که ان لینک اعتبار بالا و ارتباط موضوعی با سایتتان داشته باشد.

نکات ضروری در لینک سازی

شما باید:

پروفایل لینک های خود را متنوع و گوناگون کنید:

موتور گوگل به لینک های سایت شما بسیار توجه می کند.

اگر وب سایت شما فقط لینک های معتبر داشته باشد گوگل نیز به شما شک خواهد کرد.

شما باید از سایت هایی که اعتبار کمتری دارند نیز لینک دریافت کنید تا بسیار طبیعی به نظر برسند.

سایت های با اعتبار و مهم را شناسایی کنید:

از ساده ترین و بهترین روش ها جستجوی وب سایت های معتبر نیز میباشد.

با وب سایت های واقعی و اصلی و افراد واقعی شبکه سازی کنید.

بهترین روش گرفتن لینک، شبکه سازی با شرکت ها و افراد اصلی و واقعی است.

با سازمان ها و موسسات و شرکت ها روابط گسترده و وسیعی تشکیل دهید تا اینگونه لینک های منظم از آنها دریافت نمایید.

اینگونه شما میتوانید الگوریتم هیلتاپ سایت خود را نیز بهینه سازی کنید.

مطلب پیشنهادی: سئوی خارجی سایت و اطلاعاتی بی نظیر ! Off Page Seo

تاثیر هیلتاپ بر سایت ویکی پدیا:

الگوریتم هیلتاپ چیست

مطلب مرتبط: سند باکس گوگل چیست و چگونه عمل می کند؟

الگوریتم هیلتاپ موجب شده است تا بسیاری از دایرکتوری های مهم و قوی مانند ویکی پدیا به عنوان برترین و بهترین وب سایت های رایانه ای شناخته و معروف شوند.

یکی از تفاوت هایی که الگوریتم هیلتاپ را با سایر الگوریتم های دیگر متمایز میکند این است که  این الگوریتم تنها صفحات تخصصی را در نظر می‌گیرد، این صفحات تخصصی با هدف خاص هدایت مردم به سوی منابع مخصوص نیز ایجاد شده‌ است.

روش کار الگوریتم هیلتاپ:

روش کار الگوریتم هیلتاپ بر پایه پایگاه داده مخصوص از سایت های خبره و ماهر و همچنین تجزیه و تحلیل پیوندهای بین این وب سایت ها و وب  سایت های دیگر است. سایت های معروف در اصل تمام سایت های مرتبط با موضوع یا مسئله مخصوصی هستند که توسط کاربر جستجو می شود. در بیشتر اوقات ، آنان وب سایت هایی هستند که دارای تعداد زیادی پیوند به دامنه هایی با موضوع ویژه هستند که به یکدیگر پیوند ندارند.

در نتیجه هدف این الگوریتم این است که کاربر بتواند مرتبط ترین نتایج را برای کلمات کلیدی داده شده پیدا کند، در ابتدا صفحات معروف شناسایی می شود و سپس گوگل از راه آنها می تواند سایت های با کیفیت بالا و خوب را برای رتبه بندی شناسایی کند. یک صفحه دایرکتوری عالی نمونه ای از یک صفحه خبره است. بر این پایه سایت هایی که از بهترین صفحات خبرنامه بک لینک میگیرند، منابع معتبری هستند و دارای رتبه قابل توجهی در گوگل می باشند. همچنین اگر تعداد سایت های حرفه ای یا متخصص در یک موضوع ویژه محدود باشد، گوگل به طور خودکار الگوریتم هیلتاپ را خاموش مینماید.

چگونه میتوانیم با الگوریتم هیلتاپ ارزش سایت خود را بالا ببریم؟

چگونه میتوانیم با الگوریتم هیلتاپ ارزش سایت خود را بالا ببریم

مطلب پیشنهادی: اطلاعاتی سودمند درباره سئو و بهینه سازی !

شما می توانید با استفاده کردن از الگوریتم هیلتاپ ارزش و اعتباری را برای وب سایت خود به دست آورید. در حال حاظر هر سایتی و یا هر صفحه ای این قدرت و توانایی را دارد تا یک صفحه با ارزش و خوب را  لینک سازی کند ولی به شرطی که سایت انتخاب شده بتواند با موضوع و رتبه ای بالا در ارتباط با وب سایت شما قرار بگیرد.

در این بین گروه تخصصی طراحی سایت های گوناگون می تواند شما را در جهت بالا بردن رتبه سایت به شما نیز کمک کند. نکته طلایی این است که سئوی مدرن نیز بر پایه اصول الگوریتم هیلتاپ پایدار است.

در نتیجه شناسایی الگوریتم گوگل هیلتاپ و عملکرد استفاده از این الگوریتم می‌تواند کمک بزرگی به افزایش مهارتها در زمینه سئو نیز باشد.

و اما برای نتیجه گیری میتوان گفت که دیجیتال مارکتینگ همواره در حال پیشرفت است و گوگل، موضوعات گوناگونی را برای رتبه‌بندی وب سایت‌ها در نظر می‌گیرند پس داشتن پیوندهای خوب و مناسب یکی از اولین و مهم‌ترین مسائل برای رتبه‌بندی و داشتن جایگاه والا در موتور جستجو نیز به شمار می‌رود.

اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفاً به آن ستاره بدهید

اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در twitter
تـوئیـتر
ساخت سایت انتشارات
طراحی سایت

ساخت سایت انتشارات

امروزه بازار کتاب به دنیای شلوغ و پُر چالشی تبدیل شده  با وجود محاسن زیاد کتاب‌های الکترونیکی، بازهم بسیاری از افراد به دنبال کتاب‌های چاپی

ادامه مطلب »
ساخت سایت خبری
طراحی سایت

طراحی سایت خبری

عصر حاضر دنیای خبر و اطلاعات بوده و آگاهی از اخبار و رویدادها برای آحاد جامعه از اولویت های مهم بشمار می آید در نتیجه

ادامه مطلب »
طراحی سایت آموزشی
طراحی سایت

طراحی سایت آموزشی

امروزه ارائه خدمات آموزشی تنها به افراد دارای آموزشگاه خلاصه نمی شود، بلکه با طراحی سایت آموزشی می توانید محتوا و خدمات آموزشی خود را

ادامه مطلب »
طراحی سایت ویلا
طراحی سایت

طراحی سایت ویلا

طراحی سایت ویلا یکی از خدمات سایت سازی است که به کاربران خود ارائه می دهد. مشاغل زیادی وجود دارد که با راه اندازی یک

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید : 02133720934