در صورتی که به تازگی اقدام به ساخت سایت نموده اید و یا در حال اتمام آن هستید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. برای این که سایت شما در فهرست جستجو گوگل قرار گیرد، می بایست به آدرس Search Console مراجعه نمایید. برای ورود و ثبت سایت می بایست در گوگل حساب کاربری داشته باشید. پس از ورود به حساب کاربری خود، آدرس بالا را در مرورگر باز کنید و وقتی باز کردید با تصویر پایین روبرو خواهید شد.

آدرس سایت خودتان را در بخش URL وارد کرده و بعد از آن کد امنیتی را وارد کنید و بر روی گزینه reguest  Sumbit کلیک نمایید. بعد از این عمل گوگل پیامی مبنی بر ثبت شدن سایت به شما نشان خواهد داد. در صورتی که با پیامی روبرو نشدید می توانید دوباره مراحل بالا را تکرار کنید.

ثبت مجدد سایت تنها آن را به گوگل معرفی می کند و تاثیری در رنکینگ ندارد. برای این که رنکینگ سایتتان را بالا ببرید باید تلاش بسیاری پیشه کنید و مطالب خوب و مفید برای کاربران و بازدید کنندگان در وب سایتتان قرار دهید. یکی از راه هایی که می تواند سایت شما را به گوگل بیشتر معرفی کند تالارهای انجمن ، گروه ها و شبکه های اجتماعی است، پس اگر قصد رتبه بالا را دارید موارد ذکر شده را انجام دهید. اگر بعد از چند روز یا چند هفته سایتتان را در فهرست جستجو گوگل پیدا نکردید حتما با کارشناس سئو سایت مشاوره کنید، زیرا این احتمال می رود که مشکلی در طراحی سایت یا در سرور وجود داشته باشد که مانع ثبت سایت در فهرست گوگل می شود. و در صورتی که سایتتان در فهرست جستجوی گوگل موجود است دیگر نیازی به ثبت مجدد آن نیست.

 

نکته مهم : زمانی اقدام به ثبت سایت در گوگل نمایید که سایت شما موجود باشد و صفحات آن به درستی آدرس دهی شده باشند. در واقع در صورتی این کار را انجام دهید که از صحت عملکرد سایتتان مطمئن هستید.        

جهت ثبت سایت در گوگل از این لینک نیز می توانید استفاده نمایید: 

نشاني وب خود را درج کنيد