در این روزها استفاده از شبکه های اجتماعی به یک جزء جدایی ناپذیر زندگی ما تبدیل شده است. این بخش جدایی ناپذیر در تمامی زندگی ما وجود دارد از کسب و کار گرفته تا زندگی شخصی ، به طوری که هر شخصی دست به بازاریابی اینترنتی می زند از آن استفاده می کند.

عامل اصلی جذب مخاطب در شبکه های اجتماعی ظاهر پست های آن است. اگر شما هم در شبکه های اجتماعی فعالیت دارید به احتمال زیاد تا به حال متوجه این موضوع شده اید که وقتی دو تصویری را در دوشبکه اجتماعی متفاوت به اشتراک می گذارید، ابعاد و اندازه نصویر در یکی از آن شبکه های اجتماعی  به هم می ریزد و نتیجه ی آن چیزی نیست که انتظارش را دارید. دلیل این مشکل این است که هر شبکه ی اجتماعی ابعاد و اندازه های متفاوت و استانداردی برای نمایش تصاویر خود در نظر گرفته اند.

اگر می خواهید صفحه ی پروفایلتان و تصویر پروفایل و همچنین تصاویری که به اشتراک می گذارید حرفه ای باشد باید تصاویرتان از ابعاد مناسبی برخوردار باشند. دلیل آن به هم ریختگی این است که هر شبکه ی اجتماعی دارای استانداردهای متفاوتی برای اندازه تصاویر خود هستند. ما در این مقاله اندازه این تصاویر شبکه های اجتماعی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با خواندن این مقاله خواهید توانست تصاویر خود را برای شبکه های اجتماعی مختلف بهینه سازی کنید.

 

فیسبوک

ابعاد تصاویر در فیسبوک

اندازه تصویر کاور: اندازه تصویر مناسب برای کاور فیسبوک 828 پیکسل در 315 پیکسل است.

اندازه تصویر پروفایل: اندازه تصویر مناسب برای پروفایل فیسبوک 180 پیکسل در 180 پیکسل است.

اندازه تصویر‌هایی که به اشتراک گذاشته می‌شوند : اندازه تصویر مناسب برای عکس‌هایی که می‌خواهید منتشر کنید باید ۱۲۰۰ پیکسل در ۹۰۰ پیکسل باشد.

اندازه تصویر در لینک‌هایی که به اشتراک گذاشته می‌شوند: اندازه تصویری که در لینک‌ها به نمایش درمی‌آیند ۱۲۰۰ پیکسل در ۶۲۸ پیکسل است.

به اشتراک گذاشتن عکس در فیسبوک

تمامی تصاویری که در فیسبوک به اشتراک گذاشته می شوند به یک مربع 470 پیکسلی تغییر سایز می دهند. عکس هایی که کوچک تر از این ابعاد باشند در اثر کشیده شدن و بزرگ تر شدن از کیفیت شان کاسته می شود و عکس هایی که بزرگ تر از این ابعاد باشند، در اثر کوچک شدن جزئیاتشان به خوبی نشان داده نخواهد شد و اگر دارای نوشته ای باشد ناخوانا می شوند.

عکس هایی که به صورت Landscape هستند (یعنی عکس هایی که به صورت Wide یا افقی گرفته می شوند)، اگر این عکس ها ابعاد کمتری از این مقدار داشته باشند با یک قاب سفید در کناره های آن نشان داده می شوند. عکس هایی که به صورت عمودی گرفته می شوند نیز به ارتفاع 394 پیکسل تغییر اندازه می دهند. در این نوع از عکس ها اگر اندازه عکس از اندازه ذکر شده کمتر باشد یک قاب سفید دور آن نمایش خواهد داد.

به اشتراک گذاشتن لینک در فیسبوک

فرض کنید قصد به اشتراک گذاشتن لینکی را در شبکه اجتماعی فیسبوک دارید که عکسی را به نمایش بگذارد. برای این کار فیسبوک ابعاد 470 پیکسل در 246 پیکسل در نظر گرفته است. این شبکه اجتماعی از تگ og:image برای انتخاب کردن یکی از عکس هایی که در لینک وجود دارد استفاده می کند و زمانی که شما آن لینک را به نمایش می گذارید آن عکس را برای لینکتان در نظر می گیرد.

حتما بخوانید: روش های محبوب شدن در شبکه های اجتماعی

شما می توانید از این تگ برای به نمایش در آوردن هر عکسی که دوست دارید نمایش داده شود نیز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که تصویر اگر از ابعاد ذکر شده بزرگتر باشد، سایز آن ها کوچک نخواهد شد، بلکه بریده (Crop) می شود و ظاهر چندان خوبی پیدا نخواهد کرد. اگر عکس انتخابی شما تگ og:image نداشته باشد فیسبوک به صورت پیش فرضو انتخابی یک Thumbnail  به ابعاد مربعی 158 پیکسل نمایش می دهد.

 

توییتر

ابعاد تصاویر در توییتر

اندازه تصویر کاور: اندازه تصویر مناسب برای کاور توییتر ۱۵۰۰ پیکسل در ۵۰۰ پیکسل است.

اندازه تصویر پروفایل: اندازه تصویر مناسب برای پروفایل توییتر ۴۰۰ پیکسل در ۴۰۰ پیکسل است.

اندازه تصویر‌هایی که به اشتراک گذاشته می‌شوند: اندازه تصویر مناسب برای عکس‌هایی که می‌خواهید منتشر کنید باید ۵۰۶ پیکسل در ۲۵۳ پیکسل باشند.

اندازه تصویر در لینک‌هایی که به اشتراک گذاشته می‌شوند: اندازه تصویری که در لینک‌ها به نمایش درمی‌آیند ۸۰۰ پیکسل در ۳۲۰ پیکسل است.

به اشتراک گذاشتن عکس پروفایل و کاور در توییتر

عکس هایی که به منظور کاور در توییتر گذاشته می شوند، باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند، زیرا اندازه شان بسیار بزرگ است. همچنین شما می توانید از فرمت های Gif, Png یا Jpg استفاده کنید و حداکثر حجم تصویرتان نیز باید 5 مگابایت باشد. عکس پروفایل شما در صفحه اصلی (Home Page) و در قسمت نمایش برای کسانی که شما را فالوو می کنند نمایش داده می شود. بنابراین یک عکس مناسب برای این قسمت انتخاب کنید.

به اشتراک گذاشتن تصاویر در توییتر

در گذشته توییتر عکس هایی را که به اشتراک گذاشته می شدند را به اندازه های 506 پیکسل در 253 پیکسل برش می داد. اما امروزه اگر نسبت تصویر شما متفاوت از استانداردهای توییتر باشد ، مثلا تصویرتان 2 به 1 (2:1) باشد دیگر این عمل را انجام نخواهد داد. برای این که تصویر شما به خوبی نمایش دهد دقت کنید که تصویر شما حداقل اندازه آن باید 440 پیکسل در 220 پیکسل باشد.

به اشتراک گذاشتن لینک در توییتر

زمانی که شما قصد انتشار لینکی را در توییتر دارید، توییتر اطلاعاتی مانند عنوان، تصویر و توضیحات آن را از لینک استخراج می کند. تصویری که در لینک استفاده شده تا در توییتر به نمایش در آید می بایست دارای ابعاد 1024 پیکسل در 512 پیکسل (نسبت 2 به 1) باشد.

 

گوگل پلاس

ابعاد تصاویر در گوگل پلاس

اندازه تصویر کاور: اندازه تصویر مناسب برای کاور گوگل پلاس ۱۰۸۰ پیکسل در ۶۰۸ پیکسل است.

اندازه تصویر پروفایل: اندازه تصویر مناسب برای پروفایل گوگل پلاس ۲۵۰ پیکسل در ۲۵۰ پیکسل است.

اندازه تصویرهایی که به اشتراک گذاشته می‌شوند: اندازه تصویر مناسب برای عکس‌هایی که می‌خواهید منتشر کنید باید ۵۰۶ پیکسل پهنا داشته باشند.

اندازه تصویر در لینک‌هایی که به اشتراک گذاشته می‌شوند: اندازه تصویری که در لینک‌ها به نمایش درمی‌آیند ۱۵۰ پیکسل در ۱۵۰ پیکسل است.

حتما بخوانید : روشی برای کاهش خروج کاربران از وب سایت

به اشتراک گذاشتن عکس‌ کاور و پروفایل در گوگل پلاس

گوگل پلاس تصویر شما را به شکل دایره برش می دهد. بنابراین عکسی را برای برای پروفایل خود انتخاب کنید که اگر به شکل دایره برش داده شود، از تناسب و ظاهر خوبی برخوردار باشد. ابعاد مناسب برای گوگل پلاس 250 پیکسل به صورت مربعی می باشد.ولی اگر حتی عکس خود را کمی بزرگتر نیز در نظر گرفته باشید نیز مشکلی ایجاد نمی کند.فرمت عکس شما می بایست Gif , Png یا Jpg باشد و حداکثر حجم آن نیز 100 مگابایت است.

عکس کاور گوگل پلاس در ابعاد ۱۰۸۰ پیکسل در ۶۰۸ پیکسل به نمایش در می‌آید. شما می‌توانید از هر عکسی با ابعاد بین ۴۸۰ پیکسل در ۲۷۰ پیکسل و ۲۱۲۰ پیکسل در ۱۱۹۲ پیکسل استفاده کنید.

به اشتراک گذاشتن عکس‌ در گوگل پلاس

حداکثر ابعاد تصویری که در گوگل پلاس نمایش داده می شود 426 پیکسل هستند.

 

اینستاگرام

ابعاد تصاویر در اینستاگرام

اندازه تصویر پروفایل: اندازه تصویر مناسب برای پروفایل اینستاگرام ۱۱۰ پیکسل در ۱۱۰ پیکسل است.

اندازه تصویرهای thumbnail: تصاویر thumbnail در اینستاگرام با ابعاد ۱۶۱ پیکسل در ۱۶۱ پیکسل به نمایش درمی‌آیند.

اندازه تصویر‌هایی که به اشتراک گذاشته می‌شوند: اندازه تصویر مناسب برای عکس‌هایی که می‌خواهید منتشر کنید باید ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۰۸۰ پیکسل باشد.

اندازه ویدئو‌هایی که به اشتراک گذاشته می‌شوند: ویدئوهایی که قصد دارید در اینستاگرام منتشر کنید باید ۱۰۸۰ پیکسل پهنا داشته باشند.

به اشتراک گذاشتن عکس در اینستاگرام

اینستاگرام بر پایه اشتراک گذاری عکس است. در نسخه های قدیمی این برنامه تصاویر به شکل مربعی و با ابعاد 1080 پیکسل به نمایش در می آمد. اما امروزه در نسخه های جدید این برنامه شما می توانید تصاویر خود را با ابعاد 1080 پیکسل در 1350 پیکسل به صورت عمودی و تصاویر افقی را با ابعاد 1080 پیکسل در 566 پیکسل به اشتراک بگذارید. در اصل ابعاد 1080 پیکسل در پهنای عکس ثابت است.

 

پینترست

ابعاد تصاویر در پینترست

اندازه تصویر کاور: اندازه تصویر مناسب برای کاور پینترست ۲۱۴ پیکسل در ۱۰۰پیکسل است.

اندازه تصویر پروفایل: اندازه تصویر مناسب برای پروفایل پینترست ۱۸۰ پیکسل در ۱۸۰ پیکسل است.

اندازه تصاویر در Pin preview: تصاویری که در این قسمت به نمایش در می‌آیند دارای ۲۳۸ پیکسل پهنا هستند.

عکس ها در پینترست با ابعاد 238 پیکسل و با ارتفاع قابل تنظیم نمایش داده می شوند. همچنین شما می توانید با کلیک کردن بر روی عکس ابعاد آن را به 736 پیکسل برسانید.

 

لینکدین

ابعاد تصاویر در لینکدین

اندازه تصویر بنر: اندازه تصویر مناسب برای بنر در لینکدین ۱۸۵۰ پیکسل در ۲۰۰ پیکسل است.

اندازه تصویر کاور: اندازه تصویر مناسب برای کاور در لینکدین ۱۵۳۶ پیکسل در ۷۶۸ پیکسل است.

اندازه تصویر پروفایل: اندازه تصویر مناسب برای پروفایل در لینکدین ۴۰۰ پیکسل در ۴۰۰ پیکسل است.

اندازه تصویر لوگو: اندازه تصویر مناسب برای لوگو در لینکدین ۴۰۰ پیکسل در ۴۰۰ پیکسل است.

اندازه تصویر‌هایی که به اشتراک گذاشته می‌شوند: اندازه تصویر مناسب برای عکس‌هایی که می‌خواهید منتشر کنید باید ۳۵۰ پیکسل پهنا داشته باشند.

اندازه تصویر در لینک‌هایی که به اشتراک گذاشته می‌شونداندازه تصویری که در لینک‌ها به نمایش درمی‌آیند ۱۸۰ پیکسل در ۱۱۰ پیکسل است.برای حساب کاربری خود در لینکدین برای تصویر کاور از عکسی با ابعاد 1536 پیکسل در 768 پیکسل استفاده کنید. و تصویر پروفایلتان  ۴۰۰ پیکسل در ۴۰۰ پیکسل باشد.  همچنین، تصاویری که به اشتراک گذاشته می‌شوند نیز بهتر است ۱۲۰۰ پیکسل در ۶۳۰ پیکسل باشند.

 

یوتیوب

ابعاد تصاویر در یوتیوب

اندازه تصویر کاور کانال: اندازه تصویر کاور در یوتیوب در پلت‌فرم‌های مختلف متفاوت است.

اندازه تصویر آیکون کانال: اندازه تصویر مناسب آیکون کانال یوتیوب ۸۰۰ پیکسل در ۸۰۰ پیکسل است.

اندازه video thumbnail: اندازه ابعاد thumbnail های ویدئو ۱۲۸۰ پیکسل در ۷۲۰ پیکسل است.

اندازه عکس‌های Channel Art

عکس هایی که در این قسمت نمایش داده می شوند باید از حداقل ابعاد 2048 پیکسل در 1152 پیکسل برخوردار باشند و اگر کمتر از اسن ابعاد باشند نشان داده نخواهد شد. همچنین حداکثر حجم تصویر می بایست 4 مگابایت باشد. اگر قصد استفاده از تصاویر لوگو یا متن را دارید به یاد داشته باشید که این تصاویر در دستگاه های گوناگون به شکل متفاوت نشان داده می شود.

 

ابعاد تصاویر در تامبلر

اندازه تصویر پروفایل: اندازه تصویر مناسب برای پروفایل در تامبلر ۱۲۸ پیکسل در ۱۲۸ پیکسل است.

اندازه تصویر‌هایی که به اشتراک گذاشته می‌شوند: اندازه تصویر مناسب برای عکس‌هایی که می‌خواهید منتشر کنید باید ۵۰۰ پیکسل در ۷۵۰ پیکسل باشند. ماکسیمم ابعاد تصاویر به اشتراک گذاشته در تامبلر ۱۲۸۰ پیکسل در ۱۹۲۰ پیکسل هستند.

 

نتیجه گیری

همان گونه که مشاهده نمودید تصاویر در شبکه های اجتماعی مختلف با اندازه های متفاوتی نمایش داده می شود. امروزه ابزارهای ویرایشی رایگانی همچون فتوشاپ پیکس ارت و ... وجود دارند تا تصاویر شما را به اندازه دلخواهتان تبدیل کنند. پس قبل از این که دست به ارسال تصاویر در شبکه های اجتماعی بزنید، بهتر است ابعاد آن را متناسب با شبکه ی اجتماعی خود تغییر اندازه دهید. این کار هم در زیبا سازی پروفایل و هم در روند بازاریابی شبکه های اجتماعی کاربرد دارد.

امیدوارم از این مطلب نیز بهره کافی را برده باشید.