همان طور که در مطلب فاکتور های گوگل جهت رتبه بندی سایت ها گفتیم، بک لینک ها تاثیر به سزایی در سئوی سایت ها دارند. اما آیا خرید بک لینک ها کار مناسبی است؟

آیا خرید بک لینک کار مناسبی است؟

در واقع هدف گوگل از استفاده از فاکتور رتبه بندی توسط بک لینک ها این است که سایت هایی را که مطالب یا خدماتشان بهترین است را شناسایی و در صدر جست و جو های خود نمایش دهد. همان جا بود که سایت های فروش بک لینک به وجود آمدند و این سیستم را دچار نقص کردند.

سایت های زیادی وجود داشتند که با خرید بک لینک وارد صفحه اول گوگل می شدند اما محتوای خوبی نداشتند و این یک ضعف بزرگ برای گوگل به حساب می آمد.

گوگل بار ها و بار ها درباره خرید و فروش بک لینک ها اخطار داد اما کسی به اخطار ها توجهی نکرد تا این که چند سال پیش سایت های تازه تاسیسی را که از طریق خرید بک لینک به صفحه اول گوگل می آیند را جریمه کرد (و هنوز هم می کند). به همین دلیل دیگر خرید و فروش بک لینک کاربردی ندارد و فقط افرادی که هنوز با فاکتور های جدید آشنایی ندارند اقدام به خرید بک لینک می کنند.

بک لینک و تاثیر آن بر روی سئو !

با توضیحات بالا مطمئنا متوجه می شوید که بک لینک ها دیگر مناسب نیستند اما اگر هنوز هم می خواهید بک لینک بخرید حتما اصول زیر را رعایت کنید:

  • هرگز در اغاز کار سایت بک لینک نخرید. کمی سایتتان را سئو کنید و محتوای مناسب تولید کنید و به قول معروف وقتی کار سایتتان روی خط افتاد می توانید بک لینک بخرید!
  • خرید ناگهانی و یک جای مقدار زیادی بک لینک به ضرر سایت شما خواهد بود. زیرا اگر به طور ناگهانی برای مثال 15 سایت با پیج رنک بالا به سایت شما بک لینک دهند گوگل متوجه این خرید شما خواهد شد.
  • دقت کنید هنگامی که میخواهید بک لینک بخرید حداکثر 10% کل لینک های سایت را لینک ورودی قرار دهید.
  • هرگز از سایت هایی که به طور عمومی اقدام به فروش بک لینک می کنند بک لینک نخرید.
  • هرگز بک لینک ها را در تمامی صفحات سایت بک لینک دهنده قرار ندهید. به جای درخواست قرار دادن بک لینک ها در کل وب سایت روی چند مطلب خاص تمرکز کنید.
  • و مهم تر از همه این که بک لینک ها را از سایت های مرتبط با سایت خود بخرید. برای مثال اگر یک سایت خبری دارید بهتر است بک لینک ها را از سایت های خبری بخرید.

پیشنهاد ما این است که بک لینک نخرید، بک لینک ها را بسازید!